iOS Uygulama İkonu Değiştirme – iOS Uygulama Geliştirme 10

I am Ege uygulamasının işlevi her ne kadar az olsa da uygulamayı tamamlamak üzere son rötuşları yapıyoruz. Bir uygulamayı herhangi bir uygulama mağazasında yayınlamadan önce yapılması gerekilen en önemli olaya geldi sıra: iOS uygulama ikonu değiştirme ! Uygulamanın ikonu konulmamış bir uygulama hiç bir kullanıcıya güven vereceğini sanmıyorum.

iOS Uygulama İkonu Değiştirme

Uygulamanızın menüde, uygulamalar arası geçiş menüsünde, ayarlar ekranında, bildirim merkezinde ve kilit ekranında gösterileceği ikonları değiştirmek bir uygulamayı yayınlamadan önce kesinlikle yapılması gerekilen bir harekettir. Uygulama ikonu değiştirilmemiş bir uygulama pazarlama sırasında sizi çok büyük sıkıntılara sokabilir.

iOS uygulama geliştirme yazı serisinde daha önceden uygulamamızda bulunan bir Image View komponentine gösterilmek üzere resim eklemiştik. Bu işlem sırasında App Icon Generator web sitesine uğramıştık. Uygulama ikonu olarak seçtiğimiz resmi iOS için belirtilen şablona getirmesi için bu web siteyi yeniden ziyaret edelim.

Uygulama ikonu olarak seçmiş olduğunuz resmi bu web siteye App Icon seçeneğini seçerek yükleyiniz. Android tikini kaldırabilirsiniz çünkü I am Ege uygulamasını sadece iOS işletim sistemi için yayınlayacağız.

iOS uygulama ikonu değiştirme

Xcode uygulaması içerisinde Assets.xcassets içerisinden AppIcon’u açın ve indirmiş olduğunuz zip klasörü içerisindeki resim yığınını buraya sürükle bırak metodu ile taşıyabilirsiniz. Taşıma sonrası açtığımız dosyadaki görüntü yukarıdaki gibi olmalıdır. Hiç bir kutucuk boş kalmamalı ve ilgili dosya ilgili kutucuğa yerleştirilmiş olmalı. Eğer yerleştirme sırasında problem yaşıyorsanız tek tek manuel olarak yerleştirebilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili checkine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir