Google Meet Ücretsiz Oldu Herkes Kullanabilir

Çevrimiçi toplantı ve konferans denilince bende en başarılı uygulamalardan birisi tartışmasız Google Meet’tir. Evde kalmanın bir sosyal sorumluluk görevi olduğu şu günlerde hepimiz video konferans uygulamalarını kullanır olduk. Bu güne kadar hiç kullanmayanlar bile uygulamaları kullanabilmek için üyelik açtı. Google bu durumda bizlere yardımcı olmak ya da krizi fırsata çevirmek adına başarılı yazılımı Google Meet ücretsiz hale getirdi.

Google Meet Ücretsiz Oldu Her Tipte Üyelik İçin

Bu güne kadar Google Meet uygulaması G-Suite üyelikleri için kullanılıyordu. Evde kaldığımız şu günlerde Google bizim imdadımıza yetişti. Zoom gibi uygulamaların yıldızı bu dönemde parladı. Ancak Zoom başta olmak üzere bir çok uygulama kişisel verilerin paylaşılması gibi hoş olmayan suçlamalara maruz kaldı.

Google Meet kullanırken bu tarz bir güvenlik korkunuz olmasın. Google Meet bu işin uzmanı diyebilirim. Ben bu güne kadar Zoom kullanmadım. Çalıştığım şirkette Microsoft Teams kullanıyoruz. Bu yazılıma da şirket hesabı ile giriş yaptığım için çalınacak çok kişisel bir bilgim yok ancak bireysel hesabımla video konferansına dahil olmam gerekse Google Meet’i tercih ederdim. Zaten hali hazırda Google üyeliğim ile bir çok uygulamaya giriş yaptım ve Google’da tüm bilgilerim bulunuyor. En azından bir yerde çalındıysa ya da birisi çaldıysa kanalını bileceğim.

30 Eylül 2020 tarihine kadar normal Google hesapları istedikleri kadar görüşme açıp herhangi bir dakika limitine takılmadan görüşme yapabilecekler. Google G-Suite hesap sahipleri bizim ne ayrıcalığımız kaldı demesinler diye onlara da sabit hatları arama özelliği tanımlandı.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir