Google Chromeun Adı Var Operanın Hızı Var

Çok uzun bir süredir web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanıyordum. Muhtemelen siz de Google Chrome kullanıyorsunuzdur. Malum Internet Explorer kullanarak internette dolanmak biraz vakit alıcı bir durum. Opera’ya vermiş olduğum bu küçük hız ile fark ettim ki Operanın hızı Google Chrome’dan çok daha iyi !

internet explorer yavaş

Operanın Hızı

Opera Software tarafından geliştirilen bu web tarayıcısı kullanım kolaylığı ile beni tavladı. Sekmeler arası geçiş için kullandığım Ctrl + Tab kısayolu Google Chrome’da bir sağdaki sekmeye geçerken Opera’da en son hangi sekme açıksa ona geçiş yapıyor.

Herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan Opera kendi içerisinde bir reklam engelleyici ve VPN’e sahiptir. Herhangi bir eklenti gibi çalışmadıkları için eklentilere göre çok daha sağlıklı ve stabil çalışıyorlar.

Dahili olarak bazı sosyal medya uygulamalarına sahiptir. Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaları Opera bünyesinde barındırdığı için sosyal medyadan hiç bir zaman kopmazsınız. Herhangi bir sekmede sosyal medya açık olmadığı için her sekmede sosyal medyayı görebilirsiniz.

Bağlam denilen özellik zaten çok ihtiyacım olan şeydi. O kadar çok sekme açıyorum ki yeni bir sekme açtığım zaman işler karışıyor. Bunu önlemek için Opera bağlam adında bir özellik ortaya çıkartmış. Sekmeleri bağlama taşıyoruz. Aslında bu bağlamlar Opera içerisinde Opera açmak gibi düşünebilirsiniz. Bağlamların ikonlarını değiştirebilirsiniz ve bağlamlara isim de verebilirsiniz.

Bence Opera web tarayıcısına bir şans verin.

Opera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir