Ford E-Transit Custom Tanıtıldı 2023’te Bizimle

Ford Otosan’ın Kocaeli Farbikalarında üretilen E-Transit’i hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsanız kanalda bu minibüse ait bir video bulunuyor ilk önce bunu izlemenizi öneriyorum. Ardından sizinle bu videoda E-Transit’in kardeşi olan Ford E-Transit Custom konuşalım.

Avrupa’nın en çok satan ticari modeli olan Ford Transit Custom’ın tam elektrikli modeli hakkında çok bir detay paylaşılmadı ancak paylaşılan detaylarda modele hızlıca bir bakalım.

Ford E-Transit Custom Özellikleri

Genel olarak modelin çizgileri kendisini korumuş ancak şunu söylemem gerekiyor modelin far tasarımı çok güzel olmuş. Şarj girişinin bulunduğu tampondaki yer güzel durmuş. Izgara büyük ve gösterişli duruyor. Galiba otomobilde tek sade duran bence jantlar olmuş. Elektrikli bir modele yakışmayan jant tasarımı ama ticari bir model olduğu için normal diyelim.

Şu anda iç tasarımla ilgili bir detay da henüz paylaşılmadı.

WLTP standartlarına göre bu model 380 kilometre menzile sahip. DC hızlı şarj özelliği araçta bulunuyor ancak detaylar henüz bilinmiyor.

Bu model Ford’un 2035 itibariyle Avrupa’daki tüm araç satışları için sıfır emisyona ulaşma ve Avrupa’da karbon nötr ayak izi konusunda önemli bir yer tutacak. Elektrikli Transit Custom üretimi 2023’ün ikinci yarısında başlayacak.

Siz bu elektrikli minibüsün tasarımı nasıl buldunuz? Sizce bu model başarılı olabilir mi? Ticari araç olarak mı bireysel kullanım için mi bu model daha başarılı olur ?

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir