Fiat Egea Otomatik Vites Ne Zaman Satışa Sunulacak ?

2021 yılının başında makyajlanan otomobil şüphesiz ülkemizde başarılı satış rakamlarını elde ediyor. Bu segmentteki bir çok otomobilde olduğu gibi bu otomobilde ilk olarak manuel olarak piyasaya çıktı. Egea otomatik vites ne zaman satışa sunulacak ve Egea Cross otomatik vites ne zaman satışa çıkacak ?

Fiat Egea Otomatik Vites Ne Zaman Satışa Sunulacak ?

Merak edilen bu sorunun cevabını Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç bu Fiat Egea otomatik vites ne zaman piyasaya çıkacak sorusunu cevapladı. Yaptığı açıklamaya göre makyajlanan Fiat Egea 2022 yılı başında otomatik vites şanzıman seçeneğine kavuşacak. Şunu unutmamak gerekir her motor seçeneği ile Fiat Egea otomatik şanzımanla alınamayacak.

Geçen seneki Fiat Egea satışlarının %30’unun otomatik vites olanlar olduğu açıklanmıştı. Fiat Egea Cross’un da otomatik vitese kavuşması ile bence bu oran da artacaktır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de elektrikli otomobil kullanımı artıyor hem de bu acımasız vergilendirme sistemine rağmen. Fiat bu furya kapsamında elektrikli Fiat 500 modelini de Türkiye’ye getirmek için hazırlıklara başlamış. Altan Aytaç’ın açıklamalarına göre 2022’nin başında elektrikli Fiat 500 modeli de ülkemizde satışa sunulabilir gözüküyor.

Yeni Fiat Egea Cross otomatik vites seçeneği ile ülkemizde gerçekten başarılı olabilecek bir otomobil. Dacia Sandero Stepway’e göre çok daha fazla tercih edileceği ve kendi pazarını domine edeceğini düşünüyorum. Elektrikli Fiat 500 için çok ümitli değilim ancak otomatik vites seçenekli Fiat Egealar şüphesiz şov yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir