Fiat Egea 1.4 Fire Alınır mı ? Nasıl Arabadır ?

Fiat Egea 2020 yılı Türkiye’de en çok satılan otomobil oldu. Bu gerçekten çok büyük bir başarıdır. Bu başarıyı görmezden gelmek bu otomobilin üretilmesi ve satılmasında emeği geçen herkesin emeğini görmezden gelmekle eş değerdir. Fiat Egea fiyatına rağmen sunduğu donanımlar ile gerçekten ezberleri bozan bir otomobil. Akcan Fiat Egea 1.4 Fire hiç de ezber bozmuyor !

Fiat Egea 1.4 Fire Yorumları

Sıfır kilometre bir Fiat Egea almayı düşünüyor ve bütçeniz kısıtlı ise maalesef Fiat Egea 1.4 Fire motorlu seçenekleri düşünmek zorunda kalacaksınız. Maalesef diyorum çünkü bu motor Fiat Egea motorları içerisinde en eski teknolojiye sahip olan ve performans açısından en yetersiz kalanıdır.

Eğer Fiat Egea almayı düşünüyorsanız turbo beslemeli motor seçeneklerini tercih etmenizi öneriyorum. Evet, yarışlara katılmayacağız ama ben arabada 4 kişi varken her yokuşta da vites küçülmeyeyim değil mi ?

Bakım maliyeti ve LPG uyumu açısından en iyi motor seçeneği 1.4 Fire motor olabilir ancak siz bu motor seçeneğini tercih edecekseniz negatif yönlerini de bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Sözlerimi lütfen yanlış anlamayın bu sözleri Egealar için söylemiyorum 1.4 Fire motorlu model için söylüyorum. Lütfen, kardeşim Egea çok güzel araba sen bir şey bilmiyorsun demeyin !

1.4 Fire motorun aynı zamanda yağ yakma ve yağ eksiltme gibi problemleri de bulunmaktadır. 30 35 bin kilometre sonrasında kendisini gösteren bu problem bence bu motoru tavsiye etmemem için başlıca sebep olabilir.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir