Yeni PlayStation 5 300 Gram Normalinden Daha Hafif

PlayStation 5 daha son model bir oyun konsoluyken yenisi tanıtıldı sanmayın. Ben olayı ilk gördüğümde öyle sanmıştım ancak durum bundan biraz farklı. Henüz sebebini bilmediğimiz bir nedenle Sony yeni PlayStation 5 tanıttı. Bu cihazın tüm donanımları normal PlayStation 5 ile aynı bundan dolayı daha güçlü ya da daha iyi diyemeyiz. Yeni PlayStation 5 300 gram normalinden daha hafif olarak karşımıza geldi.

Yeni PlayStation 5 Farkı Nedir?

Aslında Sony ben son seri PlayStation 5 tanıtıyorum diye bağırmadı. Cihazın normal PlayStation 5’den farklı olduğunu da kullanıcılar anladı. Ürün satıcıları bunlar yeni cihaz diğerlerinden farklı diye bir açıklama da yapmadı. Biliyorum enteresan bir durum. Para biriktirip yeni bir son modeloyun konsolu satın alıyorsunuz kendinize. Eve bir geliyorsunuz normalinden 300 gram daha hafif. Evet, aldığı cihazı tartıp aradaki farkı bulanlar var.

Avustralya pazarında oyun konsolunun yeni bir serisini Sony satmaya başladı. Bu seri tasarım ve teknik anlamda normal PlayStation 5 ile birebir aynı. Sadece normalinden 2 farkı bulunuyor. Bunlar el ile açılmaya izin verilen vidalar ve normalinden 300 gram hafif olmasıdır. PlayStation 5’in normal versiyonunun kodu CFI-1000’dir. Bu hafif versiyona ait kod ise CFI-1102A olarak açıklandı.

Ağustos 2021 ve sonrası üretim olan bu oyun konsolları tornavida ile açılan değil de direk elle açılan vidalara sahipler. Bu kadar fazla para verip bir PlayStation 5 alıp içini elle açmak isterseniz almanız gereken oyun konsolu son seridir. Benim asıl merak ettiğim bu 300 gramlık fark nereden geliyor? Sony hangi parçayı yeniledi ve hafifletti ya da hangi parçayı cihazın içerisine koymaktan var geçti ve cihaz bu kadar hafifledi?

Bir de bonus soru sorayım o zaman: Bu cihaz sadece Avustralya pazarına özel mi olacak yoksa tüm dünya genelinde satışa çıkacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir