Ferrari Corona Virüsü Yüzünden Üretimi Durdurdu

İtalya WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından Corona virüsü için 2. kaynak noktası olarak belirlendi. Çin sonrası kesinlikle Corona virüsü yüzünden en çok etkilenen ülke İtalya olmuştur. Çin’de üretimin durması ve aksaması sonrası büyük İtalya’da bulunan büyük firmalar da etkilenmeye başladılar. İtalya ve spor araba denilince hepimizin aklına gelen şahlanan at da etkilendi. Ferrari Corona virüsü yüzünden üretimi durdurdu.

Ferrari Corona Virüsü Yüzünden Lamborghini Gibi Durdurdu

Bildiğiniz üzere Ferrari markası üretimini Çin’de yapmıyor. Anavatanı olan İtalya’da İtalyan ustalar ile yapıyorlar. Ancak Corona virüsü İtalya’yı kendine ikinci üst edinince İtalyan firma da üretimlerini zorunlu olarak 29 Mart’a kadar durdurma kararı aldı.

Ferrari’nin bu pazardaki en büyük rakiplerinden birisi olan Lamborghini de Corona Virüsünden etkilendi. Lamborghini işi bırakma sürecinin son tarihini henüz açıklamamış olsa da Ferrari bu süreyi 2 hafta olarak açıkladı. Ancak ülke genelindeki ilerleyiş Çin’de olduğu gibi kontrol altına alınamazsa muhtemelen bu süreç uzayacaktır diye düşünüyorum.

Bu sürecin uzamasının dezavantajı olarak bu spor otomobillerin üretim maliyetleri de artacaktır. bu demek oluyor ki önümüzdeki günlerde bu lüks spor otomobillerinden almak isteyenler biraz daha fazla para vermek zorunda kalacaklardır.

Ancak firmaların insan sağlığını önemseyen bu davranışlarını kesinlikle takdir ediyorum. Ekonominin etkisi ilerleyen günlerde kendisini daha da gösterecektir diye düşünüyorum.

Bu konuyu Onur Çakır ile beraber Corona ekonomi etkisi başlıklı yazı ve videoda ele almıştık.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir