Elektrikli Araba Türkiye Hazır mı Dersiniz ?

Gelecekte günlük olarak kullandığımız arabaların elektrikli olması kaçınılmaz bir gerçek. Günlük hayatta hem çevreyi hem de bütçemizi koruma amaçlı elektrikli araba kullanacağız. Bunun yanında hobi ve keyif amaçlı hafta sonu arabalarımızın petrol ile çalışacağını düşünüyorum, en azından öyle hayal ediyorum. Peki ama elektrikli araba Türkiye ?

Elektrikli Araba Türkiye Konusu

Elektrikli arabalar Türkiye’ye, Türkiye de elektrikli arabalara hazır mı dersiniz ? Ülkemizde elektrikli arabaların şarj istasyonları konusunda bence büyük bir yetersizlik hakimdir. İstanbul gibi büyük şehirler dışında şarj istasyonları çok az. Bu durumun önüne geçebilmek için benzin istasyonları biraz hamle yapmaya çalışıyor ancak bana göre bu hamleler yetersiz kalıyor. Şarj istasyonları verilerine TechRenk isimli blogdan bakabilirsiniz.

Elektrikli arabaların vergi konusunda teşvik almasına rağmen fiyatlarının çok yukarıda olduğunu söyleyebilirim. Elektrikli arabalar standart arabalara göre çok daha donanımlı ve çok daha akıllı olduğundan dolayı fiyat konusunda maalesef sınıfta kalıyorlar. Ülkemizde zaten otomobil sektörü çok yüksek fiyat bantlarında dolaşıyor. Bir de araba akıllılaştıkça kimse el süremez oldu bu arabalara. Zaten firmalar da bunun farkında olduğu için ülkemize çok yatırım yapmıyorlar.

Elektrikli arabaların ivmelenleri ve Türk milleti ?

Otonom sürüş ve kimseye güvenmeyen biz ? (Hız sabitleyiciye güvenmeyip kullanmayan akrabam var)

Telefondan arabayı kontrol etmek ve yine güven problemi olan biz ? (Arabayı merkezi kilit anahtarı ile kitledikten sonra tüm kapılarını kontrol ediyorum size güvenir miyim bir mobil uygulamaya ?)

Yedek parça konusuna hiç değinmiyorum bile.

Son olarak bizim bagajdaki piknik tüpümüze ve üstün espri yeteneğimize bu arabalar hazır mı diyerek sözümü bitiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir