Bilinçsiz Sürücüler Yüzünden Snapchat Hız Filtresi Kaldırıldı

Instagram içerisinde bulunan hatta şu günlerde online bankacılık uygulamalarında bile bulunan hikaye özelliğinin babası ne yapıyor hiç düşündünüz mü? Evet, Snapchat’ten bahsediyorum. Uygulamalarının kullanım oranları bir hayli düşmüş olsa da onlar, uygulamalarında güncellemeler yapmaya devam ediyorlar. Snapchat’in arkasında bulunan Snap firması Snapchat hız filtresi adındaki filtreyi kaldırdığını açıkladı.

Snapchat Hız Filtresi Sonu Geldi

Snapchat’te atmış olduğunuz hikayelere çeşitli filtreler uygulayabiliyordunuz. Bu filtreler resmin ya da videonun renk tonu ile oynayan filtreler olduğu gibi aynı zamanda bulunduğunuz özel konuma ait stickerlar ya da hava sıcaklığını ekrana yazan filtreler de olabiliyordu.

Bu filtrelerden bir tanesi de cihazın GPS’ini kullanarak anlık hızı ekrana yazan hız filtresiydi. Bilinçsiz sürücüleri gaza getirdiği için artık Snapchat’te bulunan hız filtresi kaldırıldı. Evet, bu filtreyle zamanında ben de hikaye atmıştım. Ancak bu filtrenin gazına gelip de arabayı daha hızlı sürerek değil, Snapchat++ ile bu filtreye kendi istediğim değeri girerek atmıştım.

Snap firması kendine düşen sorumluluğu üzerinden atmak için bu şekilde bir yol izlemiş olabilir. Biraz geç kalınmış bir hareket olduğunu düşünüyorum. Çünkü Snapchat’in yıldızının parlak olduğu günlerde bu tarz bir hamle çok daha yerine olacaktı. Neyse, Snapchat firması biraz geç kalmış olsa da hiç yapmamasından iyidir.

Merak ediyorum da bu efekt ile gaza gelip arabayı daha hızlı süren moron var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir