Instagram Reels Reklam Göstermeye Başlıyor

TikTok benzeri özellik olarak gösterilen ve bir süredir hayatımızda olan Instagram Reels reklam gösterimine başlıyor. Belli bir süre sınırı ile genelde dikey çekilmiş olan videoları kaydıra kaydıra ilgi alanımıza göre izlememizi sağlayan özellikte artık kaydırmalarımıza bir reklam molası alacağız.

Instagram Reels Reklam Devri Başlasın

Özellikle pandemi yüzünden evde kaldığımız şu günlerde vakit geçirmek için evde oturup bütün gün Instagram Reels izleyen arkadaşlarım oldu. Bakınca gerçekten vakti boşa harcayan bir uğraş olsa da bu arkadaşlarım sayesinde Reels kullanım oranı bir hayli arttı.

Ben de Reels’te geçirdiğim zamanı kısıtlayarak bazı filtreleri kendi çapımda denemeye başladım. Kimsenin hakkını da yiyemem çok başarılı içerikler geliyor. Uzun lafın kısası Reels kullanımı artıyor ve bu durum Facebook’un dikkatinden kaçmadı.

Facebook olduğunuzu düşünün. Ücretsiz bir servis başlattınız ve kullanıcılar bu servisi kullanmaya başladı. Üstelik kullanıcılar bu servisi sevdi ve servisi kullandıkça kullanıyorlar. Bundan para kazanmak en doğal hakkınız değil mi ?

Aslında çok iyi bir taktik ile Facebook burada ilerledi. Bu taktiği ilk kez de yapmıyor. Ücretsiz bir servis ile hayatımıza gir. Kullanıcılara kendini sevdir. Yüksek kullanım oranları elde et ve çekil kenara kazancını izle…

Bir süredir sadece belli kesimlerde belli üyeliklere açık olan bu reklam servisi artık tüm kullanıcılar için açıldı. Hadi hayırlı olsun diyorum. Kaydırırken karşımıza ne tip sponsorlu gönderiler gelecek gerçekten merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir