AirPods Max Uzun Kullanım Testi – Kullanıcı Yorumları

Apple’ın kulak üstü kulaklık modeli AirPods Max fiyatı ile büyük bir dikkati üzerine topladı. Peki bu kadar parayı verip Airpods Max alınır mı? Size mümkün olduğu kadar objektif bir şekilde AirPods Max uzun kullanım testi sonuçlarımı aktaracağım.

Cihazın kutusundan USB kablosu çıkıyor ve bir kaç tane de kağıt çıkıyor. Şaşırtıcı bir şekilde bir Apple ürünü kutusundan orijinal kılıf çıkıyor. Kılıfın çıkması mutlu ediyor ancak bu kutudan kesinlikle kulaklığı kablo ile kullanmayı sağlayan bir kablo çıkmasını beklerdim. Ancak bu kablo çıkmadı. Üstelik bu kabloyu ayrıca satın satın almak da bir hayli pahalı.

Gramaj olarak cihaz ağır, bunu kimse inkar edemez. Ancak ağırlığı çok güzel dengelemişler. Ağırlık kulaklığın 3 eşit parçaya ayrılmasını sağlamış. Bu sebepten dolayı uzun kullanımlarda kulaklık çok ağırmış keşke almasaydım demiyorsunuz. Kulaklarınızın tamamının dışında kaldığı için gözlükle kullanımda da çok rahatsız etmiyor.

1.5 senedir kullanıyorum. Kulaklığın pedleri henüz parçalanmadı. Pedlerin rengi biraz karardı ve üzerine kötü bir koku sindi ancak parçalanmadılar. Pedleri değiştirmek çok kolay. Mıknatıslı yapısı sayesinde büyük rahatlık ancak keşke ekonomik olarak da Apple bize bir rahatlık sunsaydı. Farklı bir rengin pedini almak isterdim ancak bu fiyatlar ile yeni bir ped uzun süre alamayacağm gibi duruyor.

AirPods Max Uzun Kullanım Testi

Cihazın neresi sağ taraf neresi sol tarafı bunu anlamak zor. L ve R yazıları çok belirgin değil. Ancak crown ve diğer buttonun olduğu kısım sağ taraf diyerek hep kulağıma takıyorum. Yalıtım konusunda kulaklık çok başarılı. Dışarıya ses veriyor mu evet, veriyor. Ancak nispeten diğer kulaklıklara göre az. Dışardan ses almasını hiç konuşmuyorum zaten. Biraz yazılım ve biraz donanım sihiri ile müzik dinlerken bu problem ortadan kalkıyor. Kulaklığın modlarını günlük hayatımda kullanıyorum. Tuş ile bu modlar arası geçiş de çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Cihazın orijinal kılıfı tam bir fiyasko. Kulaklığı tam bir şekilde korumuyor. Üst tarafı delinip yırtılmaya da çok müsait duruyor. Çok dikkatli kullanmaya çalışıyorum. Orijinal kılıfın biraz tasarım açısından eleştiriye açık olduğunun da farkındayım.

Ben şeffaf kılıf aldım. Kulaklık kılıfı dışındayken de korunsun istiyorum. Aynı zamanda kulaklığın kılıfı şeffaf kılıf ile koyabiliyorum. Bir de kulaklığı taşımak için kullandığım siyah bir kılıf daha var. Bu kılıf biraz daha çanta gibi oluyor ancak kulaklığı bir yere götürürken kafamda ya da boynumda olmayacaksa 3 kılıfa birden koyup o şekilde götürüyorum.

Apple cihazı olması nedeniyle Apple cihazları arası aktarım ve bağlantı konusunda cihaz çok başarılı. Aynı zamanda yazılım güncellemeleri ile kulaklığa yeni özellikler de geliyor. Örneğin iOS 16 ile birlikte kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliği geldi.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir