7 Yaşındaki Gürcistanlı Çocuk Apple Airpods Yuttu

7 yaşındaki Gürcistanlı çocuğun annesi Kiara Stroud yıl başı hediyesi olarak çocuğuna Apple Airpods aldı. Evet 7 yaşındaki çocuğa hediye olarak Airpods. Burada annenin bir suçu olduğunu sanmıyorum. Kim bilir çocuk Apple Airpods için ne kadar sayıklanmış ve annesini zor durumda bırakmıştır diye düşünüyorum. Artık teknolojik isteklerin yaşı çok daha düştü, benim çocukken istediğim yaşların da altında.

Çocuk Apple Airpods Yuttu

Atlanta Egelston Çocuk Sağlığı bölümüne götürülen çocuk için henüz bu şekilde bir ihtimal düşünülmüyordu. Çocuk uzun bir süre AirPods’u ağzında tuttuğunu söyledikten sonra doktorlar film çektirdi. Çekilen filmde kulaklığın parçalarını bariz bir şekilde görmek mümkündür.

Daha önce görülmemiş enteresan bir durum. Muhtemelen Apple bu durum ile alakalı önlem almak adına çocukların ulaşamayacağı ya da belli yaşın altındaki çocuklar için yasak olabileceğini söyleyen ibareler kutuya ya da garanti belgesine yazmıştır diye düşünüyorum.

Şimdi kimse artık bu çocuk telefonunu ya da kulaklığını artık istemiyor. Teknolojiye ve bu cihazlara karşı fobi oluştu korkuyor demesin. 7 yaşındaki bir çocuğa bu hediyeleri almak ve çocuğun bunları istemesine sebep olmak kesinlike suçlu bu iki taraftadır. Apple düşmanları lütfen bu durumda Apple’a suç atmasınlar. Kulaklığın yapısını ve boyutunu düşünün. Marka ne olursa olsun çocuk bunu yutabilirdi. Apple’ın çocuklara karşı bir reklam politikası izleyeceğini de düşünmüyorum.

Apple’ın Airpodsları Android cihazları ile de çalışabiliyor, biliyor musunuz ?

Konu ile alakalı tweet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir