Şifrelenmiş Ajanda Uygulaması ProtonCalender

Sadece web tarayıcısı üzerinden bilgisayarlar için yayında olan şifrelenmiş ajanda uygulaması mobil cihazlar için de yayınlandı. Google Takvim gibi varsayılan takvim uygulamalarından çok daha güvenilir olan bu uygulama takvim senkorizasyonlarında güvenlik şüpheleriniz varsa tam size göredir. Şifrelenmiş ajanda uygulaması özelliklerine bir bakalım.

Şifrelenmiş Ajanda Uygulaması

ProtonCalender uçtan uca şifreleme metodu ile korunmaktadır. Ajanda uygulamasını kullandığınız cihaz ve sunucular arasında transfer olan veri şifrelenmiş bir şekilde transfer olmaktadır. Her 2 uçta da bu şifreyi çözecek anahtarlar bulunmaktadır.

Uygulama içerisinde tekrarlı etkinlikler oluşturabilirsiniz. Kendinize hatırlatıcılar eleyebilirsiniz. Uzun lafın kısası standart bir takvim uygulamasında neler yapabiliyorsanız bu gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip uygulamada da yapabilirsiniz.

Tabi işin içine kriptolama girince ve 2019’un da bize kabullendirdiği üyelik sistemi sonrası bu takvim uygulamasının da paralı bir versiyonu bulunmaktadır. Bir çoğunuz takvim uygulamasına neden para vereyim ki diyebilir. Haklısınız demek istiyorum.

Ancak para verenleri de küçümsemeyin ya da hor görmeyin sonuçta güvenlik açıklar kimimiz için çok önemli bir yer teşkil edebilir.Kimimiz için takvim etkinlikleri hiç önemli değilken kimimiz çok özel etkinlikleri takvimimize not edebiliyoruz.

Kimimiz standart bir çalışanken kimimiz çok önemli bir yönetici olabiliriz. Ya da bütün hackerların peşimizde ve FBI’ın bizi izlediğini düşünen bir psikopat da olabiliriz.

Uzun lafın kısası pek alacağınızı sanmasam da bu uygulamanın parali versiyonu olduğunu bilmenizi istedim.

ProtonCalendar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir