Şarjlı Isıtmalı Eldiven Destekçilerini Bekliyor

Gelişen teknoloji ile birlikte giyilebilir teknoloji sektörü de ortaya çıktı. Giyilebilir teknoloji deyince aklınıza kulaklık, saat ya da bileklik gelmesin. Akıllı ayakkabı ve mont gibi kıyafet olarak giyebildiğiniz giysileri de düşünün. Bu akıllı giysilere bir örnek de Candle Apparel isimli firmadan şarjlı ısıtmalı eldiven olarak geliyor.

Şarjlı Isıtmalı Eldiven Özellikleri

İlk olarak şunu söyleyeyim: henüz bu cihaz piyasaya sunulmadı. Cihaz şu anda geliştirme, yatırımcı ve destekçi bulma aşamasındadır. Indiegogo üzerinde desteklerini bekleyen proje piyasaya çıktığı zaman çifti 160$ olarak satılacaktır. Yani çok da ucuz bir fiyatı yok.

Ancak düşünsenize soğuk kış günlerinde elleriniz üşümeyecek. Isısını akıllı cep telefonunuz veya eldiven üzerinden ayarlayabildiğiniz bir eldiven var. Kış sporları ve motorcular için bu eldiven tam hayallerinin ürünüdür. İşin aslında fiyatı bu kadar pahalı olmasa ben bile kendime kesinlikle alırdım.

Eldivenin parmak uçlarında bulunan yapı sayesinde akıllı cep telefonu ve tabletlerin ekranları parmaklarınızı algılayacaktır. Eldivenler günlük kullanımda kullanıcının elini rahatsız etmemesi adına ipekten, suni kauçuktan ve likradan üretilmiştir.

Eldiven içerisinde kesintisiz uzanan karbon fiber ısıtma tabakası bulunuyor. Bu tabaka lityum polimer bir pilden enerjisini alıyor. Bu pili çıkarıp şarj edebiliyorsunuz. Eldiven 50 santigrat dereceye kadar elleri ısıtabilmektedir. En yüksek sıcaklık seviyesinde batarya 3 saate kadar dayanabiliyor. En düşük seviyede ise batarya 6 saat dayanıyor. Tabi ki de bataryayı çıkarttıktan sonra eldivenleri yıkayabilirsiniz.

Indiegogo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir