WhatsApp Kaybolan Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra rakiplerinin önüne geçebilmek için hep kendine yeni özellikleri hızlıca kattı. Bu özelliklerden birisi kaydırarak mesajı yanıtlamaktır. Bu özelliğin Telegram uygulamasından alındığına herhangi bir şüphem yok. Şimdi ise WhatsApp kaybolan mesaj özelliği ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

WhatsApp Kaybolan Mesaj Özelliği Gruplarda Çalışacak

Android işletim sistemi için geliştirilmekte olan WhatsApp Beta uygulaması, yeni sürümünde kaybolan mesaj özelliğine kavuştu. Grup ayarları içerisinde beliren bu özellik göndermiş olduğunuz mesajın ne kadar süre ile görülebileceğini göstermektedir. Şimdilik 5 saniye ve 1 saat seçenekleri olan bu özellik ile gruplarda uzun süreli paylaşmak istemediğiniz verileri gönderebilirsiniz. Bu özelliği açtıktan sonra göndermiş olduğunuz her mesaj bu özellik kapsamında gönderilecektir. Bu demek oluyor ki özelliği açık unutursanız o an itibari ile tüm mesajlarınız bu özellik içerisinde belirtilen süre kadar gözükecektir.

WhatsApp-Kaybolan-Mesaj

Bu özellik tabi ki de Snapchat platformundan esinlenerek geliştirilmiştir. Instagram platformundan da Boomerang tarzı bir özelliğin yapıldığını sizlerle WhatsApp’a Boomerang Geliyor başlıklı yazımda paylaşmıştım.

Her 2 özelliğin de beta sürümünde olduğunu düşünürsek ilerleyen güncellemelerde kesinlikle hayatımıza girecektir diyemem. Ancak hayatımıza ilerki güncellemelerde girmesi çok yüksek ihtimaldir.

Kaybolan mesajlar gizli verilerin paylaşıldığı gruplarda çok işe yarayacaktır. Veri gizliliği anlamında çok iş görecektir. Karşı taraf sizin aktarmak istediğiniz bilgiyi aldı ve bilgi ortadan kayıp oldu. Bu demek oluyor ki olası çalıntı ihtimallerinde bilgiler 3. kişiler tarafından elde edilemeyecektir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir