48 inç Ekrana Sahip Elektrikli SUV Byton M-Byte

Gelişen teknolojiden nasibini almış sektörlerden birisi de gelişen araba sektörüdür. Araçlarda artan sensör sayısı ve elektrik motoru desteği ile arabalar bambaşka bir seviyeye ulaştılar. Bu seviyeyi en fazla arttıran marka Tesla’dır. Tesla arabalarına koyduğu büyük ekran ile araç bilgisi ve otonom sürüş bilgilerinin bir çoğunu o ekrana vermektedir. Bu büyük ekran tüm markalara ilham vermişken Byton biraz boyutu büyüterek elektrikli SUV modeline 48 inç ekran koydu.

48 inç yani 1.25 Metrelik Ekran Arabanın İçerisinde

Arabanın direksiyonu üzerinde 7 inçlik bir ekran bulunuyor. Bu ekran göğüslük üzerindeki 1.25 metre uzunluğundaki ekran için uzaktan kumanda görevi görebiliyor. Aynı zamanda bu ekran üzerinden araba ile ilgili bazı ayarları yapabiliyorsunuz.

48 inç büyüklüğünde bu ekran bir çoğumuzun evininin salonundaki ekrandan büyüktür. Bu ekran üzerinde çok iyi film izlenir diye düşünüyor olabilirsiniz. Araç üretici firma da bu şekilde düşünmüş. Arabayı otonom sürüş moduna aldığınız zaman ön koltuklar 12 derece dönebiliyor. Bu dönüş işlemi ile ortada bulunan devasa ekrana çok daha iyi odaklanabiliyorsunuz.

45.000 Dolar başlangıç fiyatı olan arabayı ülkemizde görebileceğimizi sanmıyorum. Merak ettiğim konu otonom sürüş modu bu araç üzerinde ne kadar etkili çalışabiliyor. Önemli olan göğüse büyük bir ekran koyup ön koltukları çevirebilmek değil. Bu arabanın bir araba olduğunu sinema salonu olmadığını da hatırlamak lazım.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir