Volkswagen Scirocco Roll Canavarı – Özel Arabalar 24

Bir çoğumuz bu arabayı 3. modeli ile tanıyoruz ve bu arabanın geçmişinin neredeyse Volkswagen Bettle’a kadar uzandığını bilmiyoruz. Sizinle beraber YouTube kanalımıza yüklediğim bu videoda Volkswagen Scirocco geçmişine bir göz atalım.

Volkswagen Scirocco Hikayesi

Volkswagen Scirocco’nun tüm hikayesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Karmann Ghia modeli Bettle üzerine temellendirilmiş bir spor otomobildi. Bu otomobil 15 yıl boyunca markayı spor otomobil pazarında başarılı bir şekilde temsil etmişti. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu arabanın da bir sonu olmalıydı çünkü bu araba artık 15 yaşındaydı. 15 sene boyunca kullanıcılar aynı spor otomobili görmekten sıkılmışlardı.

Volkswagen Golf ve Passat tasarımı üzerinde çalışan Volkswagen, Karmann firması ile iletişime geçti ve yeni bir spor otomobil üzerinde çalışmaya başladılar. Bir süre geçtikten sonra ilk kasa Volkswagen Scirocco karşımıza çıktı.

volkswagen scirocco mk1

Volkswagen Scirocco aslında Volkswagen için tam bir test arabasıydı. Volkswagen Golf ile yürüyende bir çok ortak parçası bulunan bu araba ile Volkswagen üretmiş olduğu mekaniği ve parçaları test ediyordu. Golf öncesi parçaların geniş kapsamlı bir testi olmuştu.

Tabi bu arabaya yatırılan para sadece Golf parçalarını test etmek ve neler yapabileceğini görmek değildi. Scirocco efsanesinin sadece hızlı başlamasına bu parçalar öncülük etmişti.

O test serüveni bu gün bildiğimiz Turbolu ve DSGli roll canavarı Scirocco’nun oluşmasını sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir