Tesla Corona Virüsü Bahanesiyle Şarj Aletleri Ücretsiz

Çin bu aralar Corona Virüsü yüzünden bir hayli gündemde olan ülkeler arasındadır. Yeni virüs dünya genelinde de büyük zararlara neden vermektedir. Hepsinden de önemlisi bizim can sağlığımız tehlikede ve canını kaybedenler var. Elektrikli otomobil devi Tesla Corona Virüsü nedeniyle kendince bir hamle yaptı.

Tesla Corona Virüsü Sonrası Şarj Aletleri Kullanımı Ücretsiz

Çin’de yaşıyorsanız ve Tesla marka elektrikli bir araba kullanıyorsanız ülke genelinde bulunan Supercharger denilen şarj aletlerini kullanmak için belirtilen ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Bu şarj istasyonları arabanızı çok daha hızlı bir şekilde şarj etmenize olanak sağlamaktadır. Tesla bir süreliğine bu şarj istasyonlarının ücretsiz olduğunu dile getirdi.

Korona Virüsü tehlikesi nedeni ile ülke genelinde toplu taşıma normalde çok daha tehlikeli bir yer oldu. Tesla araç alıp da elektrik giderlerinden dolayı toplu taşımayı tercih eden Çin vatandaşlarına Tesla bu jesti yaptı.

sla’nın Çin kolu, ülkedeki kullanıcılar için bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride şu cümleler yer aldı:

Corono virüsü salgınında ulaşımı sizin için daha kolay hâle getirmek amacıyla bugünden itibaren salgın bitene kadar tüm Tesla araçlarını Supercharger istasyonlarında ücretsiz şarja açıyoruz. Umarız bu olağanüstü süreçte aracınızı ihtiyaç durumunda sorunsuzca kullanabilirsiniz.”

Hükümet mümkün olduğu kadar sokağa çıkmayın diyor ve bazı eyaletlerde sokağa çıkış yasağı yapılmışken toplu şarj istasyonları ücretsiz oldu. Neden ? Çünkü bunlarla arabanız çok daha hızlı şarj edilebilir ve siz de hızlıca bir yerden kaçabilirsizin diye mi ?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir