iPod Nano AirPods Kullanmak Mümkün Müdür ?

Apple’ın tam kablosuz kulaklığı AirPods iyi bir satış rakamına ulaşmış durumdadır. Gözlemlediğim kadarı ile tam kablosuz kulaklık pazarında en büyük pazar payına sahip ilk 3 kulaklık içerisindedir. Biraz nostalji yapmak adına ve evdeki yüksek hafızalı cihazları değerlendirmek adına iPod Nano Airpods destekliyor mu diye insan merak ediyor.

iPod Nano AirPods Destekliyor mu ?

İşin aslında hayır. Sonuç olarak iPod Nano piyasaya çıktığı zamanlar AirPods yoktu. AirPods’u da geçtim, bluetooth kulaklıklar bu kadar piyasada yoktu. Hatırlar mısınız, o zamanlar kullanmakta olduğumuz cihazın Bluetooth’u açık kaldığı zaman pili bitecek diye Bluetooth’u hemen kapatırdık.

iPod Nano’nun Bluetooth desteği bulunmamaktadır. Eminim ki o yıllarda Bluetooth o kadar yaygın olsaydı kesinlikle Bluetooth özelliği bu medya oynatıcısının da olurdu. Cihazda Bluetooth desteği olmadığı için haliyle AirPods’a bağlanmayı da desteklemiyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu cihaza Bluetooth modülü bağlarsanız AirPods başarılı bir şekilde cihazda çalışacaktır. Bunu Reddit’te yapıldığını gördüm ve sizinle paylaşmak istedim.

Günlük hayatınızda bu çözümü kullanarak müzik dinler misiniz ? Pek sanmıyorum. Sonuç olarak artık müziklerimizi Spotify gibi servisler üzerinden dinliyoruz ve müzik satın almak ya da indirmekle uğraşmıyoruz. Airpods alanlar ellerindeki tüm cihazlarda bu kulaklığı kullanmak istiyor. Bu insan kitlesine ben de dahilim. Bunun başlıca 2 farklı sebebi bulunuyor. Birincisi az bir para vermiyoruz bu kulaklıklara, ikincisi ise cihazlar gerçekten çok hafif, rahat ve kullanımı insanı çok mutlu ediyor.

Bildiğiniz üzere AirPods Android cihazlarla, Windows cihazlarla ve Apple TV ile çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir