Peugeot 508 Sis Farı Bulunmuyor (2. Nesil)

Bu aralar 3008 ve 5008 gibi modeller ile piyasada kendinden bir hayli başarılı şekilde bahsettiren temsilcinin yeni sedan modelini nasıl buldunuz ? Fil dişini andıran ledi ile bir hayli dikkatiniz çekti değil mi ? Donanım seviyesi ile ülkemizde tam bir Volkswagen Passat rakibi gözüküyor değil mi ? İşin açıkçası bu konu tartışılır. Her neyse Peugeot 508 sis farı bulunmuyor fark ettiniz mi ?

Peugeot 508 Sis Farı Bulunmuyor

Tahmin ediyorum da bu cümleyi okuyunca dönüp bir arabanın resmine baktınız. Diyeceksiniz ki ülkemize gelen boş donanım paketlerinde sis farı bulunmaması alıştığımız bir olay. Ancak şunu söylemek isterim ki bu aracın hiç bir donanım paketinde sis farı bulunmuyor.

Muhtemelen son model Mercedes modellerinde de sis farı olmadığı aklınıza gelmiştir. Mercedes gibi modeller tasarımsal bütünlüğü bozmamak adına sis farlarını normal far ekipmanının içerisine koydular. Sis farı görevindeki lambalar arabanın ön far seti içerisinde bulunuyor.

2. nesil Peugeot 508’de ön far setinin içerisinde de sis farı görevi gören farlar bulunmuyor. Peugeot tarafından bu konuyla ilgili yapılan açıklama aracın led farlarının çok güçlü olduğunu ve bu yüzden sis farına gerek kalmadığı yönündedir.

Bildiğiniz üzere sisli havalarda sarı renkli ışıklar tercih ediliyor. Bu sebepten dolayı arabaların xenon ya da led farları varken sis farları sarı renkte olmaktadır. Bu arabanın led farları sarı renkte değil.

Muhtemelen bu arabanın önüne sanayide sis farı taktıran olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir