Ön Siparişten Telefon Almak Mantıklı Mıdır ?

Ülkemizde iPhone 11 ön siparişe bu gün itibari ile sunuldu. Ön siparişten telefon almak mantıklı bir hamle midir ? Günümüz şartlarına uygun bir ticari hamle midir ?

Ön Siparişten Telefon Almak Görmeden Almak Demektir

Alacağınız cihazı test etmeden ve görmeden almak, ne kadar doğru ? Bir kere bunun tamamiyle hatalı bir davranış olduğunu savunamam. Apple gibi marka güvenini almış markalarda cihazı görmeden sıfır olarak alabilirsiniz. Bu cihazı beğeneceğinize garanti verebilirim. Cihazlarda kronik bir sorun olup olmadığı da belli oldu sayılır. Malumunuz cihazlar 1 haftadan uzun süredir ülke dışında kullanılıyor ve çeşitli YouTuber testlerine maruz da kaldılar.

Ülkemizde telefonlardan çok daha pahalı fiyatlara satılan arabalar da bu şekilde uzun sürelerce satılmadılar mı ? Arabaları fuarlarda gördük ve sipariş üzerine satın alabiliyorduk. Hala daha erkenden yeni çıkan bir arabayı satın almak isterseniz aynı yolu izlemek zorunda kalacaksınız.

En garantisi bir kaç hafta hatta ay bekleyip cihazların uzun vadedeki performansını görebilmektir. Ancak ülkemizin bulunduğu durumlarda 1 hafta ya da 1 ay sonra bazı cihazların satışının iptal olacağı ya da fiyatlarının çok artacağının garantisi maalesef verilemiyor.

Eğer ekonomik durumunuz iyiyse ve bu cihazları zaten satın alacaksanız bence ön sipariş ile alabilirsiniz. Hem o zevki yaşarsınız hem de erkenden telefona kavuşabilirsiniz. Bu hamleyi her marka için yapmamanızı da öneririm.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir