PS4 Remote Play Android Cihazların Hepsine Geldi

PS4 Remote Play Android uygulaması yayınlandığı günden beri sadece Sony Xperia serisi cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştı. Ancak uygulamanın aldığı son güncelleme ile artık tüm Android işletim sistemini kullanan akıllı cep telefonu ve tabletler üzerinde çalışabilecek.

PS4 Remote Play Android Uygulaması Ne İşe Yarıyor ?

Öncelikle şunu söyleyeyim PlayStation 4 cihazınız yok ise bu uygulama size hiç bir fayda sağlamayacaktır. PlayStation 4 cihazınızdan görüntü almak için kullanmış olduğunuz monitör ya da televizyon yerine akıllı cep telefonu ya da tabletinizi kullanabileceksiniz. Yani büyük bir ekranda oyun oynamak yerine küçücük bir ekranda oyun oynamak benim için yeterli diyorsanız bu uygulama sizin işinizi görecektir.

Televizyon ya da monitörün kullanımda olduğu ancak sizin oyun oynamak istediğiniz zamanlarda bu yazılım hayat kurtaracaktır. Tabi telefon ekranında oyundan zevk alabilirseniz. Kısaca PlayStation 4’ün görüntüsünü yazılım ile mobil cihazınıza alabileceksiniz. Bunu yapmanın en büyük şartı cihazların aynı yerel internet ağına bağlı olmasıdır.

Bu güne kadar bu işlemi sadece Sony Xperia serisi mobil cihazlar ile yapabiliyordunuz. Ancak yayınlanan yeni PlayStation 4 güncellemesi ve yazılımın güncellemesi sayesinde artık Android 5 ve üzeri tüm Android cihazlarda bu işi yapabileceksiniz.

Gerekli bir güncelleme miydi ? Evet. Sonuç olarak Sony Xperia serisi cihazlar harici de çalışabilecek bir uygulamaydı. Sony burada kendi cihazlarını satmak için bu şekilde bir hamle yürütmek istiyordu ancak Sony, sen Apple değilsin.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir