Maserati MC20 Uzun Süredir Beklediğimiz Türde Maserati

Maserati kendine yakışan arabalar üretiyor olsa da bir süredir kendi çizgisinden kaymış gibi gözüküyordu. Bu sebepten dolayı üzülüyordum ancak Marka, Maserati MC20 ile uzun süredir beklediğimiz türden bir otomobili karşımıza çıkarttı.

Maserati MC20 Özellikleri

Karbon monokok şasiden oluşturulmuş bu güzel otomobil 3.0 litrelik V6 motor ile yürüyor. Çift enjeksiyon ve çift buji gibi özelliklere sahip olan bu motor 630 beygir güç ve 730 nm tork üretiyor. 3 saniyenin altında 100 km/s hıza ulaşabilen araba 325 km/s son hıza ulaşabiliyor. 1500 kilogramın biraz altında da olsa altında olan bu otomobil bu rakamlar ile gerçekten çok seri ve kıvrak bir otomobil olacaktır diye düşünüyorum.

Maserati MC20 özellikleri

Maserati’ye yakışır şekilde arabanın bir yanı süper spor otomobil öbür yanı ise tam uzun yola çıkmadık bir gran tourismo olmuş. 5 sürüş moduna sahip olan otomobilin bu sürüş modlarına bağlı olarak süspansiyonları ve direksiyonu kendini ayarlıyor.

Maserati MC20 kaç beygir

Bu otomobilin tam elektrikli versiyonu ve bir de cabrio versiyonu ilerleyen günlerde kendisini bize gösterecek. Söylentilere göre elektrikli versiyonu 400 km menzile sahip olacak. Aynı zamanda 300 km/s maksimum hızın üzerine çıkacağı söyleniyor. Bu hıza bir elektrikli otomobil ile çıkmak bana hayal gibi geliyor. Çünkü belli bir kilometrenin üzerindeki elektrik tüketimi çok artıyor ama demek ki bu araç o ilklerden birisi olacak.

Maserati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir