Macbook Klavye Kısayolu Eklemek – Spark

Mac işletim sistemi için varsayılanın dışında klavye kısayolları eklemek istiyorsanız size kesinlikle Spark uygulamasını öneririm. Bu tarz bir çok uygulama var ancak bana göre bir çoğunun kullanımı ve arayüzü çok karışık. Spark, Macbook klavye kısayolu eklemek amacıyla üretilmiş olan ücretsiz bir yazılımdır.

Macbook Klavye Kısayolu Eklemek

Macbook kendiliğinden bazı klavye kısayollarını bünyesinde barındırıyor. Bu klavye kısayollarını değiştirmek ve yenilerini eklemek için Spark’ı kullanabilirsiniz. Ben Macbook’a harici bir klavye bağlayarak kullanıyorum. Windows düzenine sahip olan bu klavyeden ses açmak ve kısmak gibi bazı işlemleri kısayol kullanarak yapamıyordum. Spark ile bu problemi çözmüş oldum.

Spark ile atamış olduğunuz kısayol tuşlarını kullanarak istediğiniz bir uygulamayı başlatabilir ya da bir uygulamayı kapatabilirsiniz. Uygulamara özel kısayolları da Spark ile ekleyebilirsiniz. Bu kısayollar uygulama içerisinde bulunan düzenle menüsüne de gelmektedir.

Mac OS X işletim sisteminde çalışacak şekilde yazılmış olan script dosyalarını da atamış olduğunu kısayolu uygulayarak çalıştırabilirsiniz. Bu kısayollar tek bir tuş da olabilir aynı zamanda birden fazla tuşun kombinasyonu şeklinde de olabilir.

Bu uygulama Mac OS işletim sistemini kullanan cihazlarda çalışmaktadır. Macbook ailesi üyeleri veya iMac ailesi gibi tüm Mac ailelerinde bu yazılım çalışmaktadır. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde macupdate web sitesinden indirebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra bilgisayar başlatıldığında uygulamanın da başlayacağı şekilde ayarlamanızı öneririm. Bunu zaten size kurulum sırasında soracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir