Motorola Edge Plus – 3 Kameralı 5G Destekli Motorola

Bir süredir ülkemizde göremediğimiz Motorola ülkemizde olmasa da dünya genelinde bazı faaliyetlerde bulunuyor. Özellikle 5G teknolojisi sonrasında kendisinden sıkça söz ettiren akıllı cep telefonu markası yeni modeli olan Motorola Edge Plus cihazını tanıttı.

Motorola Edge Plus Özellikleri

Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere Motorola Edge Plus 5G teknolojisine sahip bir akıllı cep telefonudur. Motorola markası işletim sisteminde tercihini değiştirmeden Android işletim sistemini kullanmaya devam etmiş ve akıllı cep telefonunun arka tarafında 3 adet kamera yerleştirmiş.

Cihazın tasarımından da anlaşılacağı üzere akıllı cep telefonunun ekranı gayet kaliteli ve yüksek ekran / gövde oranına sahip görünüyor. 6.7 inç büyüklüğünde 1080p+ çözünürlük sunan, HDR10+ destekli ve 90 Hz ekran yenileme hızına sahip AMOLED ekran cihazda bulunuyor. Bu ekran bir ihtiyaç mı derseniz hayır ancak güzel mi derseniz evet derim. Biliyorsunuz ki Android camiası şu sıralar ekran konusunda bir yarış içerisindeler.

Cihaz Qualcomm Snapdragon 865 işlemciden güç alıyor. 12 GB RAM ve 256 GB depolama birimlerine sahip bulunuyor.

Cihazda 3 adet kamera yer alıyor. Cihaz, 108 MP, f/1.8 ana kamera, 8 MP, f/2.4 telefoto kamera, 16 MP, f/2.2 ultra geniş kamera ve TOF 3D derinlik sensörüne sahip. Kamera 6K video kaydı yapabiliyor. Ön tarafta ise 25 MP, f/2.0 özçekim kamerası bulunuyor.

Motorola Edge Plus 5.000 mAh bataryaya sahip bulunuyor. Zaten bu özelliklerde bir cihazda küçük bir batarya kapasitesi düşünemiyordum. Cihaz ilk olarak Amerika’da 1.000$ fiyat ile satışa çıkacak ardından Avrupa’da 1.199 Euro’luk fiyat ile satışa sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir