iPhone Canlı Metin Nedir ? Canlı Metin Nasıl Kullanılır ?

iPhone X modellerinde tam haliyle olmayan canlı metin nedir? iPhone canlı metin özelliği nasıl çalışır? iPhone Xr, Xs ve Xs Max modelleri ve üst serilerinde çalışan bu özellik tam olarak nedir? Canlı Metin iOS 15 ile hayatımıza neler kattı? iOS 16 ile birlikte neleri değişti. Canlı metin özelliği açma nasıl yapılır? Canlı metin hangi telefonlarda var? Kısaca her yönü ile canlı metin özelliği videoda:

iOS 15 güncellemesi ile hayatımıza giren canlı metin özelliği iOS 16 ile çok gelişti. Kamera üzerinden fotoğraf çekerek çalışan özellik aynı zamanda daha önce çekilmiş fotoğraflar üzerinde de işliyordu. iOS 16 ile birlikte videolarda da bu işlemleri yapabiliyor. Daha önceden çekilmiş videolar üzerinde de bu özellik çalışıyor.

Aynı zamanda Safari üzerinde oynatmakta olduğunuz videolarda da durdurarak canlı metin özelliğini artık kullanabilirsiniz. Üstelik seçmiş olduğunuz metinde size göre yabancı bir para birimi algılanırsa iPhone bunu sizin için güncel kurlar ile çevirecektir.

Canlı metin hangi telefonlarda var ?

A12 Bionic çipe sahip ve daha iyi bir çipe sahip cihazlarda bulunuyor. Bu da demek oluyor ki 2018 ve daha yeni bir iPhone’a sahip olmanız gerekiyor. Türkçe konuşmak gerekirse en düşük iPhone Xs, Xs Max ve iPhone X’e sahip olmanız gerekiyor.

Canlı metin özelliği açma nasıl yapılır ?

Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge altındaki Canlı Metin özelliğini açmanız gerekiyor. Ardından Ayarlar > Kamera > Algılanan Metni Göster özelliğini açmanız gerekiyor.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir