iOS 16.0.2 Güncellemesi Yayınlandı Herkes Acilen Kursun

Apple’ın mobil işletim sistemi bildiğiniz üzere iOS 16 sürümüne güncellenmişti. Bu güncelleme sonrası cihazlara çok güzel özellikler gelmiş olsa da birçok kullanıcının başı hatalar ile dertteydi. Bu hataların önüne geçebilmek için Apple, iOS 16.0.2 güncellemesi yayınladı. iOS 16.0.2 güncellemesi bir çok büyük hatanın giderilmesini sağladığı için bu güncellemeyi acilen kurun.

iPhone 8 X 11 ve Xr modellerinde bulunan dokunmatik ekran sorunu iOS 16.0.2 güncellemesi ile giderilmiş. iPhone 14 serisinde bulunan kamera sallantı problemi bu güncelleme ile giderilmiş. Kopyala/Yapıştır izni sürekli karşımıza çıkıyordu. Bu hata da iOS 16.0.2 güncellemesi ile giderilmiş. VoiceOver kullananların yaşadığı bağlantı ve çalışmama problemi giderilmiş gözüküyor.

Aynı zamanda tüm iPhone modelleri için bu güncelleme performans iyileştirmesi, batarya iyileştirmesi ve güvenlik yaması barındırmaktadır.

iPhone 8 ve iPhone X sonrası bir cihazınız varsa muhtemelen iOS 16 güncellemesini almışsınızdır. Bu güncellemeyi cihazınıza kurmanızı pek önermiyorum. Ancak yeni kilit ekranının cazibesine dayanamayıp iOS 16 kurduysanız kesinlikle bu güncellemeyi kurmalısınız. Bu güncelleme cihazınızda bulunan bir çok hatayı giderecektir. Bu hataların bir kısmı sizin sinirinizi bozacak seviyede olduğu için kesinlikle fark etmiş olmalısınız. Tabi arkaplanda sizin fark edemediğiniz bir çok hata da giderilmiş gözüküyor.

Güncellemeyi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden kurabilirsiniz. Bu güncelleme nispeten küçük boyutta olduğu için hızlıca inip hızlıca kurulacaktır.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir