iOS 17 AirPods Yenilikleri Büyük Güncellemeyle Geldi

iOS 17 güncellemesi yenilikleri ile iPhone modellerine geldi. Güncellemeyi kurdunuz mu bilmiyorum. Ancak iOS 17 güncellemesini kurduktan sonra kesinlikle bunları yapın diyebileceğim maddeler bu yazıda bulunuyor. Bunları yaptıktan sonra iOS 17 güncellemesini farklı bir boyuttan ele alalım. iOS 17 AirPods yenilikleri neler oldu?

iOS 17 güncellemesi bir çok konuda yenilik getirdiği gibi AirPods cihazları için de bir yazılım güncellemesi getirdi. 6A300 ve 6A301 olarak numaralandırılan bu güncellemeler gerçekten iyi ki gelmiş diyorum.

AirPods Nasıl Güncellenir?

AirPods cihazları Apple Watch ya da iPhone gibi özel olarak güncellenmiyor. Demek istediğim AirPods’u güncelle şeklinde bir buton ya da farklı bir akış bulunmuyor. AirPods’u güncellemenin en iyi yolu kulaklığı iPhone’a bağlı tutmaktır. AirPods’un şarjını doldurdun ardından kulaklığı iPhone’a bağlayın. Bağlı tutarken cihazı rahatça kullanabilirsiniz. Güncellemenin, bağlantının kalitesi ve kulaklık modelinize bağlı bu işlem 15 dakikayı bulabilir ancak güncelleme yapıldığını muhtemelen hissetmeyeceksinizdir çünkü bir kesinti olmamaktadır.

Aslında gündelik olarak AirPods’u kullanıyorsanız kulaklık kendi kendine güncellenecektir.

iOS 17 AirPods Yenilikleri Neler?

Kesinlikle ses kalitesine bir artış var. Basslarda özellikle fark edilir derecede bir artış var ki bunu kimsenin inkar etmeyeceğini düşünüyorum. Ses kalitesindeki artış AirPods modeli fark etmeksizin hissediliyor.

Pro modellerde Ayarlar > AirPods modeli olarak açılan menüde Gürültü Denetim seçici tasarımında bir değişiklik bulunuyor.

Sesi Kapat ve Sesi Aç özelliği artık AirPods kontrolcüleri ile yapılabiliyor. Çağrı sırasında mikrofonunuzu AirPods üzerinden kapatabiliyorsunuz. Normal AirPods modellerinde sesi kapatmak veya açmak için 1 defa basmanız AirPods Max modelinde ise düğmeye 1 defa basmanız gerekiyor. Düğmeye ya da kontrolcüye 2 defa basarsanız artık aramayı bitirebiliyor. Tabi bunu Arama Denetimleri menüsünden özelleştirebiliyorsunuz.

Yeni güncelleme ile Apple cihazları arasında AirPods bağlantı aktarımı çok daha akıcı ve güvenilir hale getirilmiş. Tabi bu iyileştirme içinAirPods’u bağlayacağınız cihazların da son sürüme güncellenmiş olması gerekiyor. Bu konuda şikayetleri olanların şikayetleri umarım bu güncelleme ile gerçekten gider.

AirPods Pro 2 modeli bu güncelleme ile yeni özelliklere kavuştu. Uyarlanabilir ses, Konuşma Farkındalığı ve Kişiselleştirilmiş Ses Düzeyi yeni gelen özellikler oldu.

Uyarlanabilir Ses: Bildiğiniz üzere AirPods Pro 2 modelinde Şeffaf Mod ve Gürültü Engelleme modu bulunuyor. Yeni gelen Uyarlanabilir Ses modu bu 2 modun birleşimi şeklinde olmuş. Bulunduğunuz ortamın gürültü seviyesine göre Şeffaf Mod ya da Gürülltü Engelleme modu arasında yüzdesel geçişler yapılıyor diyebiliriz.

Konuşma Farkındalığı: Bu özelliği açtığınızda AirPods sizin dinlemekte olduğunuz medyanın ses seviyesini anlık olarak değiştirmektedir. AirPods sizi dinliyor ve birisi ile konuşmaya başladığınız durumda dinlemekte olduğunuz medyanın sesini kısıyor. Bu özellik sayesinde birisi ile iletişime geçtiğinizde kulaklığın tekini çıkartma devri kapanıyor.

Kişiselleştirilmiş Ses Düzeyi: iOS işletim sistemi AirPods ile birlikte yapay zekayı kullanarak sizin müzik dinleme alışkanlıklarınızı öğreniyor. Dinlemekte olduğunuz medya tiplerine göre ses yükseklik düzeyiniz nasıl? Bunu zamana bağlı öğrendikçe sizin için ses seviyesini ayarlıyor.

Teknotra YouTube kanalı 10.000 abone sınırını geçtiği için hepinize teşekkür ederim. Bu büyük gelişmede hepimizin parmağı var.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir