iOS 16.5 Yüklemeden Önce Bunları Bilmenizde Fayda Var

iOS 16.5 önümüzdeki hafta içerisinde tam sürümüyle yayınlanacak. Şu anda beta sürümü ile yayında olan güncelleme çok yakın bir tarihte tam sürümüyle tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Muhtemelen 15 ya da 16 mayıs tarihlerinde bu güncelleme yayınlanacaktır. Sizinle iOS 16.5 güncellemesi öncesinde bilmenizi istediğim bazı şeyleri paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bu tipteki içerikleri kaçırmamak için Teknotra YouTube kanalına abone olup çanı açmayı unutmayın.

Pil Kullanım Süresi

Her güncellemeyi yapmadan önce doğal olarak bana en çok gelen soru pil kullanımda bir iyileştirme olup olmadığı. Üzülerek şunu söylemek istiyorum bu güncelleme içerisinde bir pil iyileştirmesi bulundurmuyor. Ama olaya bir de iyi tarafından bakalım: Bu güncelleme pil kullanım süresi bakımından iOS 16.4’den daha kötü bir hale de gelmemiş.

Uzun lafın kısası iOS 16.5 güncellemesini pil kullanım süresi bakımından gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Çünkü iOS 16.5 güncellemesinde pil kullanım konusunda iOS 16.4.1 güncellemesi ile hemen hemen aynı seviyede.

Eğer iOS 16.4.1 güncellemesi ile iOS 16.5. güncellemesi arasında normal kullanım rutininizde çok fazla şarj dayanma konusunda fark hissediyorsanız. Cihazınızı iTunes kullanarak tamamen sıfırlayın ve yeni bir iPhone olarak başlatmanızı öneririm.

Yanlış Wi-Fi Şifre Hatası

iOS 16.5’in bazı beta sürümlerinde wi-fi şifre kabul etmeme hatası bulunuyordu. Kimi iPhone kullanıcıları bir türlü doğru wi-fi şifresini girmelerine rağmen telefonlarına bunu inandıramıyorlardı. Kendi ev modeminin şifresini iPhone kabul etmiyordu. Son beta sürümünde bu hata yaşanmıyor olsa da karşınıza iOS 16.5 yükledikten sonra bu hata gelirse şaşırmayın. Çözümü mü çok basit:

Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla işlemini başlatmanız çözüm olacaktır.

Tabiki de bu güncellemeyi de iOS 16 destekleyen tüm cihazlar destekleyecektir. Bu da iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X üzeri iPhone modelleri demek oluyor.

Tabiki de bu güncelleme her an yayınlanabilir. Ancak bence 15 ya da 16 Mayıs 2023 tarihlerinde yayınlanacaktır. Güncelleme yayınlanır yayınlanmaz hemen güncellemenin içeriği hakkında bir video kanalda paylaşmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir