Neden iPhone 14 Pro Aldım – En Büyük Amacım Yatırım

Ülkemiz şartlarında iPhone fiyatları bir türlü düşmüyor. Zamanında yaklaşık 7.300 TL’ye satın almış olduğumuz iPhone 11 şu anda 18.500 TL’ye satılıyor. Bir iPhone almayı düşünüyorsak hemen almamız gereken bir piyasa şartı var ülkemizde. Bunun nedenlerini konuşmak beni aşar ancak Neden iPhone Tercih Ediliyor sorusuna yanıt olması için bir video çekmiştim. Ben de bir kullanıcı olarak herhangi bir sponsor vs olmadan kendi kazandığım para ile iPhone 14 Pro aldım. Nasıl ve neden iPhone 14 Pro aldım

Bildiğiniz üzere iPhonelar’ın fiyatlarına yakın bir tarihte zam gelmişti. WWDC 2023 konferansının düzenleneceği akşam Apple’ın web sitesine gün içerisinde girdim. Genel gözlemim olarak Apple konferansları öncesi Apple ürünlerine zam geldiği kanısındaydı. Bu nedenden dolayı akşam bir zam gelir mi diye web siteye girmiştim. Apple Mağaza’ya girdiğimde Apple Mağazası’nda fiyatların güncellendiği yönünde bir yazı görmüştüm.

Neden iPhone 14 Pro Aldım

Dedim ki Ege koş git yeni bir iPhone al ve zamdan sonra eski iPhone’unu sat. Eski iPhone’unun pil sağlığı daha azalmadan ve garantisi tam bitmeden sat yoksa telefonunun değeri daha fazla düşecektir. İyi ki de yapmışım!

iPhone Pro 128 GB aldım ve aldığım fiyatın üstüne 6.000 TL zam geldi. Bilerek 128 GB aldım çünkü ikinci elde cihazı satarken saklama alanının fazla olması benim karşıma büyük bir zorluk olarak çıkıyor. İkinci elde gördüğüm kadarıyla insanlar saklama alanı fazla olan bir cihazı tercih etmek yerine ya aynı cihazın sıfırı ya da bir üst modeli tercih ediyor. Belki de 128 GB ile büyük depolama alanları arasında çok fazla bir fiyat farkı olmuyor. Zaten 2 TB’lık iCloud saklama alanım olduğu için depolama alanı benim için çok problem olmuyor.

Size aktarmak istediğim konu MediaMarkt’ten cihazı tamamen nakit olarak alamamam. Bir şekilde iPhone’un parasını denk getirdim ve MediaMarkt’a gittim. Çünkü evime en yakında istediğim renkte iPhone 14 Pro stokta bir tek orada vardı. Bir de Troy’a göre fiyatı daha uygundu. MediaMarkt’ta yasal mevzuat gereği nakit olarak 7.000 TL’lik alışveriş yapabiliyormuşuz. Buradaki amaç hareketlerin takibiymiş. Ama zaten faturada cihazı kimin aldığı yazmıyor mu?

Her neyse nasıl aldın diye sorarsanız 7.000 TL’lik hediye çekleri satın alarak iPhone 14 Pro’yu nakit satın alabildim.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir