iOS 17 ile Giden iPhone Özellikleri Nelerdir?

Her iOS güncellemesi güzel özellikler getirdiği gibi beraberinde götürdükleri de olabiliyor. Bu yazıda sizinle iOS 17 ile giden iPhone özellikleri konuşacağız.

Ayarlar > Kişiler > Saptanmış Hesap menüsünde kişilerinizin var sayılan olarak kayıt edileceği hesabı seçebiliyorsunuz. Bu hesap seçimi iOS 17 ile kaldırılmış.

Safari’de iPhone’un varsayılan video oynatıcısı ile bir video oynattığınızda videoyu ileri veya geri sarmak istediğinizde parmağınızı video üzerinde hareket ettirmeniz yeterli oluyordu. Bu işlemi maalesef iOS 17 yüklü bir iPhone’da yapamıyorsunuz.

iOS 17 ile Giden iPhone Özellikleri

Ayarlar gibi bazı menüler Plus ve Max cihazlarda ekranı yan çevirdiğiniz yan dönmektedir. Ancak iOS 17 işletim sistemi ile bu yan dönme işlemi iptal edilmiş durumdadır.

Ekran fotoğrafı aldığımızda büyüteç ekleyebiliyorduk. iOS 17 ile birlikte bu büyüteç kaldırılmış. Umarım bir an önce gelir.

Safari > Tüm Çerezleri Engelle engelle özelliğimiz bulunuyordu. Bu özellik sayesinde web sitelerin bizim iPhone’umuzda tutmuş olduğu çerezleri engelleyebiliyorduk. Artık bu seçenek iOS 17 ile birlikte bulunmuyor.

iOS 16 ile birlikte hayatımıza giren ve duvar kağıdı seçiminde Kolleksiyonlar menüsü altında kendisini gösteren duvar kağıdını artık göremiyoruz.

iOS 17 beta işletim sistemi bildiğiniz üzere henüz ilk sürümündedir. Bu sebepten dolayı bu özellikler yanlışlıkla kaldırılmış olabilir diye düşünüyorum. İçlerinden bazıları ilerleyen beta sürümlerinde yeniden ortaya çıkabilir. Umarım büyüteç ve ekranın yan dönmesi başta olmak üzere giden bu özellikler yeniden gün yüzüne çıkar.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir