iOS 16.5 Yayınlandı – iOS 16.5 Yenilikleri Neler ?

Apple’ın mobil işletim sistemi yeni güncellemesine kavuştu. iOS 16.5 yayınlandı. Ben bu güncellemeyi salı ya da çarşamba beklerken perşembe günü yayınlandı. RC2 sürümünün gelmesi bence güncellemenin gelmesinin gecikmesine neden oldu. iOS 16.5 yenilikleri neler?

İlk gözüme çarpan güncellemeyi yükleme sırasında oldu. Yeni bir özellik midir yoksa bir hata mıdır bilemiyorum. Güncellemeyi %50’nin altında şarjım varken yükleyebildim. Muhtemelen minimum batarya seviyesi %20’ye indirildi.

Havalı bir animasyona sahip yeni bir arkaplan geldi. Rengarenk olan bu arkaplan koyu modda da farklı renklere kavuşuyor. Bu arkaplan Apple Watch için de yayınlandı diyebiliriz.

News+ uygulamasında spor haberlerini rahat takip edebilmek için yeni bir menü bulunuyor. Bununla beraber News+ uygulamasında farklı birkaç yenilik daha var ancak bu uygulama üzerinde çok konuşmayacağım çünkü ülkemizde pek kullanılmıyor.

Apple Müzik üzerinde sevdiğiniz sanatçıların turnelerini artık görebiliyorsunuz. Acaba bu bilgileri nereden çekiyor?

Sesle kontrol yani VoiceOver kullanımında aşağı ve yukarı kaydır gibi yeni komutlar gelmiş.

Apple HomeKit üzerinde cihaz bağlantıları ile ilgili yaşanan bazı hatalar giderilmiş.

İllaki yaşamışsınızdır Spothlight aramasının size yanıt vermediği zamanlar oluyordur. Aramak istediğimi yazıyorum ama bana hiç bir sonuç getirmiyordu. Bu hata da iOS 16.5 ile giderilmiş.

Ekran Açık zamanlarının cihazlar arası senkorizasyonunda bir hata vardı. Bu hata da iOS 16.5 ile giderilmiş.

Apple CarPlay kullananlar fark etmişlerdir ki kişi listesinin yüklenmesinde bazı hatalar oluşabiliyordu. Bu hatalar da giderilmiş.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir