Fiat Panda Cross 4×4 Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

SUV segmentindeki araçların fazlaca tercih edilmesinin ardından Crossover sektörü de bir hayli ilerlemeye başladı. Bu iki segment her ne kadar bir biri ile karıştırılıyor olsa da bir birlerinden küçük farkları bulunmaktadır. Bunları suv ve crossover farklarını ele aldığım yazıdan öğrenebilirsiniz. Fiat’ın fiyat / performans olarak başarılı crossover modeli olan Fiat Panda Cross 4×4 Türkiye pazarına giriş yaptı.

Fiat Panda Cross 4×4 Türkiye Fiyatı

Fiat Panda Cross 4×4, 105.900 TL başlangıç fiyatı ile bayilerdeki yerini aldı. Çeşitli aksesuarlar ve donanım seçenekleri ile birlikte bu aracı çok daha pahalı bir fiyata alabilirsiniz.

Bel altının plastik parçalar ile donatılması araca arazi arabası görünümü vermiş durumda. Tavanda bulunan çitalar ile arabanın arazi görünümü bana göre tamamlanmış durumda. Ancak şunu unutmamak gerekiyor arabada 15 inçlik janlat bulunuyor. Yani arabanın dış görünüşüne aldanıp SUV aldım demeyin küçük lastikleri yüzünden bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Fiat panda cross 4x4

Araba günümüz teknolojisi sayesinde LED gündüz ve ön sis farlarına kavuşmuş durumdadır. Uconnect eğlence sistemi sayesinde arabada bulunan multimedya sistemi sayesinde akıllı cep telefonlarınız sayesinde daha keyifli yolculuklar yapabilirsiniz.

fiat panda 4x4

Bu yolculukları şehir içerisinde ekonomik uzun yollarda sakin yavaş bir yolculuk olacaktır. Arabada 2 silindirli 85 beygir gücünde turbo TwinAir motor bulunuyor. 900 cc silindir hacmindeki turbolu motor 4 silindirli bir motora göre %30 daha yakıt tasarruflu ve %10 daha az yer kaplıyor deniyor. Bununla amaç arabayı hafifletmek.

Peki bu güç yeter mi ve arazi aracı ağır mı olur hafif mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir