LG UX 9 Arayüzü Tanıtıldı Android 10 Dokunuşları Var

Android 10 işletim sisteminin tanıtılması ile akıllı cep telefonu üreticileri modellerindeki arayüzleri güncellemeye başladı. Yuvarlak tasarımlı tasarım ve kart özellikleri olması Android 10 tasarımından dokunuşlar bulunuyor. LG marka mobil cihazlarda bulunan arayüz de güncellendi. Bu güncelleme ie LG UX 9 arayüzü tanıtıldı.

LG UX 9 Arayüzü Özellikleri

Arayüzün bu sürümü ile neredeyse her uygulama yeni bir arayüze kavuşuyor. Android 10 yapısı gereği ekran ikiye bölünmüş durumda. Ekranın üst kısmı bilgi alt kısmı ise kontrol seçenekleri bulunduruyor. Bu güncelleme işin aslında mobil cihazlara Android 10 arayüzü özellikleri geldiği için bu özellik Android 10 ile mi geliyor LG UX 9 ile mi geliyor tam anlamak mümkün değil.

Güncelleme ile arayüze gelen başlıca özellikler şu şekilde:

Gece modu: Sistemin tamamında karanlık temayı kullanabilirsiniz.

Telefon: Daha kolay kullanım için kontroller en alta yerleştirildi.

Neredeyse tüm sistem uygulamalarının tasarımları güncellenmiş.

Gelecek güncelleme işin aslında beni şaşırtmadı. Sonuç olarak Android 10 kapsamında mobil cihazların arayüzleri güncellenecektir. Bu güncelleme beklenen bir şey. Arayüz tasarımları her cihazların değişecektir. Bu sebeple LG’nin de arayüzünü güncellemesi çok normal.

Henüz bu arayüz güncellemesi hangi cihazlar için hangi tarihte yayınlanacağı açıklanmadı. Ancak muhtemelen bu cihaz yeni LG cihazlarına gelecektir. Eski cihazlara da 3. parti yazılım geliştiriciler sayesinde uyarlanabilecektir. LG kullanıcısı olsam bu arayüzü cihazıma kurmak için sabırsızlanırdım.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir