Büyük Marmara Depremi Geliyor Ama Hazırlıklar Yok

Hayat koşturmacası ve Covid-19 yani Corona Virüs derken bence Gölcük Depremi’ni unuttuk. Evet 17 Ağustos 2020 tarihinde bir çoğumuz sosyal medya üzerinden çeşitli paylaşımlar yaparak bu kara günü unutmadığını gösterdi. Ancak bunların hepsi şov kokan hareketler. Eğer bu depremi unutmasalardı deprem hazırlığı konusunda tedbirleri elden bırakmazlardı. Büyük Marmara Depremi geliyor her geçen dakika bu deprem yakınlaşıyor ancak kimler bunun farkında ?

Büyük Marmara Depremi Uyarıları

Deprem profesörleri ve bu işten anlayan bilgisine saygı duyduğumuz kendilerine güvendiğimiz bir çok insan deprem hakkında televizyonlarda ve çeşitli seminerlerde uyarılar yapıyor. Ancak bizim gündemimiz şu anda çok farklı olduğu için bu uyarıları hiç görmüyoruz bile. İş bu kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülüktür.

2020 yılında bir çok felaket yaşadık. Gönül ister ki bir felaket daha yaşamayalım. Bu kadar kötü olayın üst üste geldiği bu yılda insan bir şüphe duyuyor: Acaba Büyük Marmara Depremi de 2020 yılında mı olacak ? diye. Buna kimse evet ya da hayır diyemez ancak hepimiz belki ama inşallah hiç yaşamayız diyebiliriz.

Ben de öyle diyorum umarım bu büyük depremi hiç yaşamayız ancak profesörlere göre bu depremi er ya da geç yaşayacağız. Bundan kaçışımız maalesef yok. Madem yok o zaman deprem hakkında hazırlıklara başlayalım ki mümkün olduğu kadar az zararla bu kötü olaydan kurtulalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir