Bugatti Centodieci Özellikleri – Özel Arabalar 25

25 benim ilkokulda 1. sınıfta kullanmakta olduğum okul numarasıydı. Bu sebepten dolayı benim için özel sayılardan birisidir. Aynı zamanda bu arabanın YouTube kanalımızda yayınlanması da 100. abonemizi kutlama şerefine olmuştur. Zaten Bugatti Centodieci en özel arabadan daha özeldir. Uzun lafın kısası Bugatti Centodieci özellikleri ile ne kadar özelse bu yazı da o kadar özel sayıları bir arada barındıran özel bir yazıdır.

Bugatti Centodieci Özellikleri

Firmanın 110. yılına özel hazırlanan modelin ismi de İtalyancada 110 anlamına gelen Centodieci. Ayrıca bu isim, 1991 yılında üretilen firmanın kurucusu olan Ettore Bugatti’nin 110.yaşını kutluyan modeli EB110’a da gönderme niteliğinde. İsmi ile gönderme niteliğinde olan bu süper arabada aynı zamanda tasarımsal bazı göndermeler de bulabilirsiniz. Günümüz Bugattileri ile EB110’daki o bölüntülü tasarım çok iyi bir şekilde harmanlanmış durumdadır. EB110’dan o elmas tasarımının aktarıldığını görebiliyorsunuzdur.

8.0 litrelik W16 motor kullanılan model Chiron modeline göre 100 beygir daha artırılarak 1600 beygire çıkarılmış. 0’dan 100’e 2,4, 200’e 6,1 saniyede ve 13,1 saniyede de 300 km/s’e çıkabiliyor. Sadece 10 adet üretilecek olan bu araba el yapımı olacak ve müşterilere teslimatlar 2021’de başlayacak

Bugatti Centodieci modelini bu ara Instagram’da çok görmeye başladım. Keşfette güzel kızları görmek istersen sürekli Cristiano Ronaldo’nun bu otomobili satın aldığına dair paylaşımlar görmeye başladım. Üstelik bu arabaya tam 9.5. milyon Euro vermiş kendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir