Başlangıç – Bedelli Askerlik Günlükleri 1

Bir çoğunuzun bildiği üzere Teknotra web sitesi ve YouTube kanalı trafiğinin büyük bir çoğunluğu bedelli askerlik konulu yazı ve videolardan geliyor. Bu sebepten dolayı ben de bedelli askerlik hakkında daha fazla içerik üretip bunları paylaşmaya karar verdim. Amacımız Teknotra trafiğini arttırarak daha fazla kişiye erişebilmek. Aynı zamanda bedelli askerlik görevimi yerine getirirken bazı komik bulduğum diyalogları ve olayları not aldığım bir not defteri vardı. Bu defter ışığında bedelli askerlik günlükleri yazı serisine başlıyorum.

Bedelli Askerlik Günlükleri

Bu defter ilk günlerde sadece ben ve 3 kişilik ekibimizin defteri olacak diye düşünüyordum. Ancak bu şekilde bir defter tutmaya başladığımı Kutay Komutan (yalancı isim) öğrendikten sonra bu defter biz 4’lünün değil neredeyse tüm takımın olmuştu. İsimlerini burada verip kimseyi rezil etmek ya da ünlü etmek istemediğim için şu an itibariyle herkes için farklı bir isim kullanacağım. Bu olayları bilenler zaten farklı isimlerin kim olduklarını çok iyi anlayacaktırlar.

Bu anıları sizinle paylaşmamdaki sebeplerin ilki bedelli askerlik süreci nasıl geçiyor bunu anlayabilmeniz. Bu konsept üzerine bir video çekmiştim onu da izlemenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Hem de biz erkeklerin askerlik anılarını anlatmak gibi bir zevki var. Ben de 26 gün yapmış olduğum bu bedelli askerlik sürecindeki anıları sadece anlatmak yerine bloğumda paylaşmak istedim. Çünkü 26 gün diyip geçiyoruz ancak o 26 günün ne kadar uzun bir süreç olduğunu sadece bu psikolojiyi canlı canlı yaşayanlar anlar. Tabiki uzun dönem askerlik kadar zor ve kötü bir süreç değildir ancak 26 gün deyip geçmeyin.

Tüm yazacağım bu anıları 1 Temmuz 2020 ve 27 Temmuz 2020 tarihleri arasında Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Isparta’da yaşadık.

Buradan tüm komutanlarıma ve 2020 3. Tertip Bedelli Askerlik tertiplerime selam olsun…

Tüm yazı serisini okumak için bu adresi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir