Aynasız Actros Yan Ayna Yerine Kamera Var

Kamyon ve tır pazarında büyük bir pasta dilimini elinde tutan Mercedes-Benz Trucks firması yeni Actros modelini tanıttı. Tanıtılan bu yeni modelde bir çok değişiklik bulunduğu aşikar ancak tırdan aynaların gidişi en dikkat çekici değişiklik diyebiliriz. Aynasız Actros artık daha otonom, daha verimli, daha ekonomik ve daha konforludur.

Aynasız tır

Aynasız Actros MirrorCam Barındırıyor

Tahmin edeceğiniz üzere ayna yok ise gelişmiş kameralar vardır. Bu kameralar ayna görevi görmektedir. Aracın çevresinde görmeyi beklediğimiz büyük aynalar yerine 2 ufak kamera görmek bizi şaşırttığı kadar sürücüyü de dar alan manevralarında aynaları vurma tehlikesinden kurtardığı için sevindiriyor. Bu 2 ayna sayesinde araç içerisinde 2 adet 15 inçlik ekran bulunuyor. Gece modu ve özel manevra modu sayesinde klasik bir aynadan çok sürücüye yardımcı oluyorlar. Araç çalışmıyorken de bu aynaları kullanmak mümkündür. Sürücü yatağının yakınında bulunan bir düğme ile aynanın iç ekranlarına görüntü gelmesi mümkün kılınmıştır.

Mercedes-Actros-Aynasız

Lüks Bir İç Mekan

Mercedes otomobillerinden alıştığımız hayalet ekranlı kadranlar ve gelişmiş multimedya sistemi aynasız Actros modelinde de karşımıza çıkıyor. 2 adet 10 inç büyüklüğünde ekran araç içerisinde bulunmaktadır. Sürücü ihtiyacına göre kişiselleştirilebilen bu ekranlar sürücüye normal devir saati ve hız kadranlarından çok daha yardımcı olacaklardır. Aracı kullanmak için bulunması gereken çok fazla sayıda tuş ortadaki multimedya ekranı içerisine gömülmüştür.

Şerit takip, tüm hızlarda yarı otonom sürüş, aktif fren sistemi, yaya algılama ve yan görüş uyarı sistemi ile tır çok daha otonom bir seviyeye ulaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir