Güneş Enerjili Sırt Çantası XD Design Bobby Tech

Her şeyimiz akıllanmışken sırt çantamız neden akıllanmasın ki ? Bir KickStarter projesi olarak başlayan serüven başarılı oldu ve piyasada kendisini gösteriyor. Powerbanki sırt çantanızın içerisine koyup bir USB çıkışı ile powerbank üzerindeki portu USB uzatıcı görevi gören bir kablo ile dışarı almaya hepimiz alıştık. Peki kendinden powerbankli bir çantaya ya da güneş enerjili sırt çantası ?

Güneş Enerjili Sırt Çantası Kolay Bir Proje

Bir öğrenci bitirme ödevi konusu olarak bile bu projeyi gerçekleştirebilir diye düşünüyorum. Düşünce güzel bakınca da çok zor olmayan bir proje gibi duruyor. XD Design firması 2 adet sırt çantası modeli duyurdu. Bu çanta modellerinin birbirinden en büyük farkları dahili olarak güneş enerjisi panellerinin olup olmamasıdır. Sırt çantasının arka tarafında güneş enerjisi paneli olması gayet mantıklı bir hareket. Siz yürürken ya da çantanızı güneşe çevirmişken güç üniteniz şarj olacaktır. Aynı zamanda bahsetmiş olduğum çanta modeli yani Xd Design Bobby Tech kablosuz şarj teknolojisi ile cihazınızı şarj edecektir.

Xd Design Bobby Hırsızlığa Korumalıdır

XD Design Bobby serisi sırt çantaları tasarımları gereği açıkta fermuar bulundurmamaktadır. Bütün fermuarları kendi içerisinde gizlenmiştir. Çanta sizin sırtınızdayken birinin fermuarları ellediğini illaki fark edersiniz çünkü dediğim gibi fermuarlar gizlenmiş bir yapıdadır.

Aynı zamanda bıçak gibi kesici aletlere karşı çanta dışarısında bulunan materyal son gerece dayanıklıdır. Bırakın kesilmeyi bu materyal çizilmiyor. Aynı zamanda çanta dışarısında bulunan bu materyal yanmaya karşı da dayanıklıdır. Çanta ani şok dalgalarına karşı da dayanıklıdır. Çanta içerisinde bulunan hiç bir ürünün bu durumdan etkilenmemesi üzerine tasarlanmıştır.

Çantayı takın sırtınıza denize girin demiyorum ancak sağanak yağış başta olmak üzere belli bir seviyeye kadar çanta su geçirmemektedir. Bu su geçirmezlik olayında USB girişine dikkat etmenizde fayda var. Firma USB girişinin bu durumdan etkilenmemesi için USB girişini aşağıya bakacak şekilde konumlandırmış ancak düşük amper de olsa elektrik bu yani yine de dikkat etmek gerekmektedir.

Çantanın bence en önemli özelliklerinden birisi tamami ile kullanıcı dostu ve ergonomik olmasıdır. Çantayı sırtınıza taktığınız anda otobüs kartlarını, güneş gözlüğünüzü ve sık kullanacağınız eşyalarınızı koyabileceğiniz hepsi elinizin altında olan ancak sizi rahatsız etmeyen gözler bulunmaktadır. Çantanın içerisini açtığınızda da durum bu şekildedir. Her eşyanıza özel bir göz yapısı bulunmaktadır. Çantanızın içi son derece düzenli kalabilecektir. Yapısı gereği içerisine konulan malzemelerin ağırlık merkezini ayarlıyor ve omurga sağlığınızı koruyor.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir