Apple Watchos 9 Yenilikleri WatchOS 8 Karşılaştırmalı

iOS 16 güncellemesi ile birlikte Apple WatchOS 9 da yayınlandı. Bu videoda WatchOS 8 ile WatchOS 9 yenilikleri karşılaştırması yapacağız. İlk göze çarpan yenilik yeni saat yüzleri olsa da bunun dışında bir çok yenilik bulunuyor.

iPhone X kullanıyorsanız iOS 16 güncellemesini şimdilik kurmayın. iPhone X kullanıcılarından aldığım geri dönüşlere göre iOS 16 güncellemesi kullanıcıları büyük bir hüsrana uğratmış gözüküyor. Aynı zamanda pil yüzdesi gelmeyen 4 iPhone modeli için de iOS 16.1 güncellemesinde gelecek. Bu bilgilerin detayına bu yazıdan erişebilirsiniz.

Yeni Saat Yüzleri

Modüler, metropolitan, teneffüs ve astronomi kadranları ile saate farklı yüzler ile bakın. Ayın, güneş sisteminin ve dünyanın anlık konumlarına bakabileceğiniz bolca kişiselleştirmeleri olan yeni saat yüzlerine merhaba deyin !

Yeni Bildirim Tasarımı

Bildirimler watchOS 8’de tam ekran olarak gözükmekteydi. Artık watchOS 9 ile birlikte Apple Watch’un üst kısmında küçük bildirim göstergeleri ile bu bildirimler gösterilecek.

Apple Watchos 9 Yenilikleri

Yenilenen Pusula Uygulaması

Uygulamanın ikonu dahi değişmiş. Uygulamanın tasarımı baştan sona değişmiş. Üstelik bir nokta belirleyip sizin o noktaya ulaşmanızı sağlayan yeni bir özellik de eklenmiş.

Egzersiz

Antrenman sırasında aktivite halkaları, kalp atış hızı bölgeleri, güç ve yükseklik gibi ölçümleri görebilmeniz artık mümkün. Bunları yapabilmek için digital crown’u çevirmeniz yeterlidir. Sık yapmış olduğunuz dış koşu antrenmanı ya da bisiklet antrenmanlarında artık kendiniz ile yarışabilirsiniz.

İlaç Hatırlatıcı

İlaç, vitamin ve takviyelerinizi sağlık üzerindeki ilaçlar uygulamasından etkileşimli Apple Watch üzerinden de takip edebilirsiniz. Üstelik bu kayıtlar anımsatıcılar üzerinden de takip edilebiliyor.

Uyku Takibi

REM, yüzeysel ve derin uyku evrelerini takip edebileceğiniz bir uyku takibi artık Apple Watch’ta mümkün. Üstelik herhangi 3. parti uygulama kurmadan. iPhone’un sağlık uygulamasından kalp atış hızı ve solunum hızı tabloları ile takip etmek mümkün.

Takvim

Yenilenen takvim uygulaması ile doğrudan akıllı saatinizle etkinlik oluşturabiliyorsunuz. Belirli bir güne ya da haftaya kolayca saat üzerinden bakabilirsiniz.

Apple Watch Yansıtma

Apple Watch’unuzun ekranını olduğu gibi iPhone’unuza yansıtabilirsiniz. Üstelik iPhone üzerinden akıllı saatinizi kontrol dahi edebilirsiniz.

Tüm yenilikleri öğrenmek için videoyu izlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir