iOS 16 Pil Yüzdesi iPhone 11 iPhone Xr iPhone 12 Mini iPhone 13 Mini

Apple mobil cihazlarının kilit ekranında bir çok kişiselleştirmeyi bulunduran güncellemesi iOS 16’yı yayınladı. iOS 16 maalesef iPhone X kullanıcıları için büyük bir hüsran oldu ancak iOS 16.1 güncellemesi ile bu hüsran son bulacak gibi duruyor. iOS 16 pil yüzdesi bu güncellemenin en çok konuşulan maddesi oldu.

iOS 16 Pil Yüzdesi Tüm Cihazlara Gelecek

Tam sürüm iOS 16 ile pil yüzdesi tüm iPhone modellerine gelmedi. iPhone 11 serisi, iPhone Xr, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini cihazları ne yazık ki pil yüzdesine kavuşamadı.

Apple tarafından bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmemişti. Bu 4 cihaza neden pil yüzdesi gelmediği hakkında bir açıklama bulunmuyordu. Sadece bu güncelleme ile bu cihazlara pil yüzdesi gelmeyeceği yazıyordu. Bu 4 cihazın ortak noktasının Amoled ekrana sahip olmadığı ortaya çıkınca herkes amoled ekrana sahip olmayan iPhonelar’da pil yüzdesi olmayacağını dile getirdi. Ancak kulağa bu hiç de mantıklı gelmiyordu.

Ekrandaki pil yüzdesi siyah renkli gözüküyordu. Siyah renk için Amoled ekranlar led yakmıyordu ancak bu kadar da batarya performansı için pil yüzdesini koymamak çok saçma bir girişim değil miydi? 0.00001 etki için kullanıcıları mutsuz etmeye değer miydi? Gerçi Apple’a sorsak kullanıcılar daha uzun süre iPhonelar’ını kullanabilsin diye koymamıştır, kesin.

iOS 16.1 güncellemesi ile pil yüzdesine kavuşmayan tüm cihazlar pil yüzdesine nihayet kavuşacak. Zaten bu cihazlara pil yüzdesinin gelmemesi büyük saçmalıktı ya hadi neyse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir