Windows 10 Mobile Güncelleme Almayacak

Microsoft’un mobil sektördeki çok başarılı olamayan girişimini artık tarihin tozlu raflarına alıyoruz. Piyasa içerisinde çok fazlaca göremediğimiz Windows 10 Mobile işletim sistemini muhtemelen siz de tercih etmemişsinizdir. Aslında büyük bir potansiyeli olan işletim sistemi uygulama geliştiriciler tarafından tercih edilmeyince kullanıcılar tarafından da tercih edilmedi. Artık bu işletim sistemini Microsoft da tercih etmiyor ve Windows 10 Mobile Güncelleme alımını durdurdu.

Windows 10 Mobile Güncelleme Alımını Durdurdu

Gelişen teknoloji ile zaman ilerledikçe yazılımlar kendilerini geliştirmek zorundadır. Kendini geliştiremeyen yazılımlar güvenlik açıkları ve çeşitli hatalara kapılıp başarısız olacaktır. Firmalar bunun önüne geçebilmek için yazılım ekipleri ile durmadan yazılımlarını güncellemektedir.

Buna örnek olarak Android’in her ay yayınlanan güvenlik güncellemelerini gösterebiliriz. Nokia da bildiğiniz üzere Android işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonları piyasaya sürüyor. Hatta Nokia, Android’in aylık yayınlanan güncellemelerini en hızlı yayınlayan firma olma özelliğini taşıyor. Bu olayı kaçırdıysanız Android Güncellemelerini En Hızlı Yayınlayan Firma Nokia başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Gelelim Windows 10 Mobile işletim sistemine… Windows 10 Mobile işletim sistemi artık güncelleme almayacak. Microsoft, bu işletim sistemini geliştiren ekipten görevlerini aldı. Artık cihazlarda kritik derecede büyük güvenlik açıkları bile bulunsa işletim sistemi güncelleme almayacak.

Geçen yıllarda Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanan cihazların Microsoft Online Mağaza’dan kaldırıldığını hatırlıyorsunuzdur. Artık bu cihazları Microsoft, hiç üretmemiş gibi davranacaktır. Cihazların çalışması durdurulmayacak hali hazırda telefon olarak kullananlar kullanmalarına devam edecektir ancak önemli bir insansanız ve online bankacılık işlemlerini sıkça yapıyorsanız cihazınızı değiştirmenizi öneririm.

Kısa süren ancak büyük heveslerle başlayan bir hevestin Windows 10 Mobile, güle güle !

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir