Renault Captur Hikayesi Adı Nereden Geliyor ve Konsepti

2020 model Reanult Captur şu günlerde fiyatı ile gündemi meşgul etmeyi başardı. Malum Reanult Captur ülkemizde azımsanmayacak bir başarıyı elde etti diyebiliriz. Renault Captur hikayesi hakkında neler biliyorsunuz ?

Renault Captur Hikayesi

Fransız mini crossover modeli olan Renault Captur 2011 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza 3 kapılı bir mini crossover olarak çıkmıştı. Nissan Juke üzerine temellendirilen bu otomobil sökülebilir tavanı ve havalı bir şekilde açılan kapıları ile bir hayli dikkat çekiyordu.

Renault Captur Concept

Bu şekilde ikonik bir tasarımdan sadece yükseltilmiş Clio formuna bürünen arabanın nasıl ve neden bu hale geldiğini merak ediyor musunuz ? Bu sürecin neden ve nasıl böyle olduğunu kısa süre içerisinde öğrenebilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Captur kelimesinin anlamı ise aslında bir çoğumuzun bildiği capture kelimesinden geliyor. İngilizce ve Fransızca dillerinde de okunuşu hemen hemen aynı olması için bu şekilde bir harf oyunu yapılmıştır.

Aynı zamanda Renault Captur’un bazı pazarlarda 4×4 ve / veya CVT otomatik şanzıman ile piyasaya sunulduğunu biliyor muydunuz ? Ülkemizde çoğunlukla 4×2 1.5 dci ve manuel kombinasyonu ile görmüş olduğumuz bu otomobil aslında çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri ile dünya genelinde satışa sunuluyor.

Konuyu bir adım daha öteye götürürsek bu arabanın farklı bir isimle pazarda da görebilirsiniz. Uzun lafın kısası bildiğimiz Renault Captur hakkında aslında bir çok bilmediğimiz şey var ve bunları YouTube kanalındaki videodan hızlıca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir