Nokia Android Güncellemesi En Hızlı Yayınlayan Firma

Android işletim sisteminin zaman zaman yeni güncellemeler aldığını hepimiz biliyoruzdur. Bu güncellemeleri yapmazsak cihaz çalışmaz mı ? Çalışır canım neden çalışmasın ? Güncelleme yapmadıysanız, değişen dünyada cihazınızın güvenlik açıklarını olduğunu bilerek kullanmanız gerekmektedir. Android güncellemeleri sanılanın aksine sadece arayüzde değişiklikler ya da yeni özellikler bulundurmaz. Aynı zamanda güvenlik paketi adı altında cihazda bulunan güvenlik açıklarını da kapatır. Bu nedenden dolayı Android güncellemeleri bazen çok önemli olabiliyor. Android işletim sistemine sahip mobil cihaz üreticileri arasında Nokia Android güncellemesi en hızlı yayınlanan Android güncellemesi olarak lanse edildi.

Nokia Android Güncellemesi Neden En Hızlı Yayınlanan Güncellemedir ?

Bunun en büyük sebebinin Nokia cihazlarında saf Android yazılımları ve Android arayüzünün olması olarak düşünüyorum. Samsung marka Android mobil cihazı elinize aldığınızda cihazda Samsung’a ait yazılımları ve özelleştirmeleri hemen fark edebilirsiniz. Bu özelleştirmelerin ilk örneği kullanılan arayüzdür diyebilirim. Saf Android arayüzü yerine cihazda Samsung One UI ya da Samsung Touchwiz bulunmaktadır. Cihazda bulunan kamera ya da telefon uygulaması bile Android’in kendi uygulamaları değil Samsung tarafından geliştirilmiş uygulamalardır.

Samsung yeni bir Android güncellemesi yayınladığı zaman tüm bu yazılımların yeni güncelleme ile doğru bir şekilde çalıştığından emin olması gerekmektedir. Tüm bu yazılımları yeni güncellemeye tam uyumlu bir hale getirdikten sonra Samsung yeni güncellemeyi yayınlayacaktır. Ancak Nokia’nın bu şekilde bir derdi bulunmamaktadır. Sonuçta cihazda bulunan tüm yazılımlar Google’a aittir. Google yeni güncellemesinde bu yazılımları da güncelleyeceği için herhangi bir doğru çalışmama problemi olmayacaktır.

Güncellemeleri hızlı almak gibi bir takıntınız var ise en yeni mobil cihazı almanızı öneririm. Bu mobil cihazın saf Android kullanması güncelleme alma hızınızı daha da arttıracaktır.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir