Fiat Linea 400 Km/h Hız Yapmış Ceza Yedi

Başlığı okuyunca yok artık dediniz değil mi ? Ben de ilk görünce öyle dedim hatta ve hatta araç sahibi de aynı cümleyi kullandı, belki de bu cümlenin biraz daha argo versiyonunu kullandı. Bu başlık okuyunca şaşırma ardından da güldürme etkisi yaratacaktır ancak olayın özünü öğrenince ülkemizin geldiği durumu bir daha anlayınca insan üzülüyor. Fiat Linea 400 km/h hız yapacak bir araba mı ? Tabiki de değildir ancak ülkemizde bu durum olmuş gibi ceza yazılabiliyor.

Fiat Linea 400 km/h Hız Yapmış ve Ceza Yedi

Akıl almıyor değil mi ? Ne ülkemiz ne de bahsettiğimiz araba 400 km/h hız yapacak bir araba değil. Evet, biz ve araç sahibi bunun farkında ancak ne sistem ne de cezayı yazanlar bunun farkında değiller. İstanbul’da Elektronik Denetleme Sistemi ile bildiğiniz üzere hız ihlali gibi bir çok trafik cezası takip ediliyor ve cezalar yazılıyor. İstanbul, Sultangazi tarafında bulunan bir EDS’den Fiat Linea araba ile geçen sürücüye sistem 400 km/h yaptığını söylendi ve cezası yazıldı.

Teknolojinin Yaptıklarını Kontrolsüz Kabul Ediyoruz

Muhtemelen sistemsel ya da cihazlar arası iletişimden kaynaklanan bir olaydan dolayı ceza yazılmıştır. Ülkece teknolojiye çok tepki gösterdik ve istemedik ancak şimdi her işimizi teknoloji ile yapıyoruz. Beni her işi teknoloji ile yapmamız rahatsız etmiyor ancak teknolojiyi teknoloji ile kontrol etmememiz rahatsız ediyorum. Ceza sistem tarafından yazılırken bir kontrol bölümü yok mudur ? Sistem tarafından gelen bilgilerin doğruluğunu ya da imkanlı olup olmadığını kontrol eden. Ya da bu kağıdı yazıcıdan alıp da zarfa koyma esnasında hiç kontrol edilmez mi ?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir