Samsung Galaxy S7 Edge Android 10 Güncellemesi

Samsung Galaxy S7 Edge akıllı cep telefonunu yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve akıllı cep telefonu sektöründeki bu fiyatlandırmalar sayesinde 4 yıl daha kullanacağım gibi gözüküyor. Bildiğiniz üzere Samsung, Nokia kadar hızlı güncelleme veren bir firma değil. Eski akıllı cep telefonlarına güncelleme veren bir firma hiç değil ! Bu sebepten dolayı Samsung Galaxy S7 Edge Android 10 güncellemesi büyük bir soru işareti olarak gözüküyor.

Samsung Galaxy S7 Edge Android 10 Güncellemesi Yüklemek

Yukarıdaki videoda da dile getirdiğim gibi eğer 2020 yılında Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyorsanız cihazınıza root atmış olmanız gerekiyor. Aksi taktirde cihazınızı sistem yazılım güncellemelerinden mahrum bırakabilirsiniz. Bu da teknik olarak bu kadar güçlü bir cihaz için hakaret sayılabilecek bir hareket diye düşünüyorum.

Eğer Samsung Galaxy S7 Edge cihazınıza root attıysanız custom rom kurarak Android’in en güncel işletim sistemi ve OneUI 2.0 arayüzünü cihazınıza rahatlıkla kurabilirsiniz.

galaxy s7 edge android 10

Ben henüz cihazıma bu işletim sistemini kurmadım çünkü geliştiriciler tarafından belirtilen bazı hatalar mevcut. Ben telefonumu günlük olarak da kullandığım için kullanmakta olduğum işletim sisteminin hatasız olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı telefonuma Android 10 kurmak için biraz daha bekleyeceğim. Size de beklemenizi öneririm ancak yine de kuracağım ben diyorsanız XDA forumuna kesinlikle göz atın derim.

Floyd ismindeki bu custom rom ile telefonunuza Android 10 işletim sistemi ve OneUI 2.0 arayüzünü tipik bir custom rom kurma prosedürü ile kurabilirsiniz. Floyd’un mevcut sürümünde NFC, akıllı kılıflar, tuş ışıkları, tuş titreşimleri ve bazı WiFi problemleri bulunuyor. Dediğim gibi yüklemek için biraz daha sabırlı olmanızı öneririm. Evde kaldığımız şu günlerde telefonunda WiFi problemi olmasını eminim kimse istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir