Toyota Corolla SUV Olarak Karşımıza Geliyor

Japon otomobil devi de otomotiv sektöründeki trend ve isteklere uyum sağlıyor. Bu trend kapsamında marka bir kaç senedir SUV ve Crossover türünde yeni modeller tanıttı. Tanıttığı modeller de piyasada ilgi gördü ve Japon devi yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda en son tanıtmış olduğu model Toyota Yaris Cross oldu. Şimdi bu modelin biraz daha büyüğü Toyota Corolla SUV olarak geliyor.

Toyota Corolla SUV Özellikleri

Hali hazırda Toyota CH-R ile hybrid teknolojisini bu trende çok iyi bir şekilde uyum sağlatan marka bu başarısına yenilerini eklemek için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Toyota Yaris Cross boyutları gereği biraz küçük kalacağını marka da anlamış olacak ki akabinde hemen bu aracın bir büyük boyunu yani abisini oluşturmuşlar.

Markanın hali yıllardır en çok satan ve kullanıcılarından son derece olumlu yorumlar alan modeli Toyota Corolla karşımıza Crossover olarak geliyor. Gelecek modelin efsane kasa Corolla kadar başarılı olamayacağını biliyorum ancak yine de crossover üretmek için tercih edilmiş iyi bir hamle. Çünkü Corolla’nın otomotiv sektöründe inkar edilemez bir başarısı var.

Toyota Corolla platformu üzerine inşa edilmiş aracın testlerine bile başlanmış. The Car Inside Facebook sayfasında aracın yolda kamuflaj ile göründüğü bir resmi bulunuyor. Tayland trafiğinde görüntülenen bu araçta yoğun kamuflaj olsa da arabanın tasarımsal açıdan Yaris Cross’a benzediğini söylemek mümkün. Toyota CH-R ile hemen hemen aynı segmentte yer alacak bu araba CH-R kadar sportif bir tasarım istemeyenler için bir tercih sebebi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir