Samsung Galaxy Fold Ne Kadar Sattı Adet Olarak ?

Samsung’un katlanan akıllı cep telefonu modeli tanıtıldığı günden beri bir olay oldu diyebilirim. Samsung Galaxy Note 7 patlamasına rağmen bence bu kadar konuşulmamıştı. Peki bu kadar ünlü akıllı cep telefonu Samsung Galaxy Fold ne kadar sattı ?

Samsung Galaxy Fold Ne Kadar Sattı ?

Samsung Galaxy Fold 1 milyon adet sattı. Çok pahalı olan fiyatına rağmen bu kadar kısa bir sürede çok iyi bir başarı öyle değil mi ? Bence kesinlikle öyle, sonuçta tüm dünya genelinde hala satışa sunulabilmiş bir model değil. Mesela ülkemizde herhangi bir elektronik mağazasında bu akıllı cep telefonunu gördünüz mü ?

Galaxy Fold çıkacağı zaman katlanabilir olması ile büyük bir ilgiyi üzerine çekmişti. Sonuç olarak sektörün alışık olmadığı bir teknolojiydi ve herkes etkilenmişti. Ben bile hem tablet hem telefon olabilir fikrini benimseyerek bu tasarımı beğenmiştim.

Sonrasında bu modeller katlandıktan sonra ekranları kırılıyor dendi ve bununla ilgili tweetler ortada dolaştı. 2.000$ civarı bir para verdiğin telefon katlanır olarak alıyorsun. Bu cihazın bir özelliği ve sen bu özelliği kullanırken özellik yüzünden telefonun zarar görüyor.

Samsung bu hatayı fark etti ve cihazları geri topladı. Cihaz ile ülke dışında olanlar cihazı iade etmek için bir hayli uğraştı. Ardından yenilenen cihazlarına kullanıcılar kavuştu. Şimdi geriye dönüp bakınca her şeye rağmen 1 milyon cihaz satıldığını görüyoruz. Çok iyi bir başarı !

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir