iPhone Uygulama Önerileri – Ocak 2024 10 Adet Uygulama Önerisi

iPhone kullanıcılarının yaptıkları işleri kolaylaştıracak ve telefonlarını daha çok sevmelerine neden olan iPhone uygulamala önerileri videosunun bir yenisi ile karşınızdayım. Bu sefer Ocak 2024 içinde keşfettiğim ve beğendiğim bazı uygulamaları sizinle paylaşacağım.

Magic PiP

iPhone üzerinde ekranı ikiye bölememekten bir çok kullanıcı şikayetçi. Evet, bunu yapamıyoruz ancak Magic PiP adındaki uygulama sayesinde resim içinde resim özelliğini kullanarak metin dosyasını, bir web siteyi ya da bir Pdf dosyasını ekranında bir bölümünde gözükmesini sağlayabilirsiniz. Benim baktığım zaman diliminde bu uygulama 59,99₺’ydi. Siz bakarken zam gelmiş midir bilemiyorum.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Folder Shortcut

Ana ekranınıza eklediğiniz araç takımlarının size bir hayli vakit kazandırdığını biliyorum. Folder Shortcut uygulaması sayesinde ana ekranınıza eklediğiniz araç takımları dosyalar uygulamasında görebildiğiniz dosyalardan seçtiğinizin direkt açılmasını sağlayabilirsiniz. 59,99₺ fiyata satılan bu uygulama sayesinde ana ekranınıza istediğiniz klasörün kısayolunu ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Microsoft Copilot

Microsoft tarafından geliştirilen yapay zeka olan Copilot’u kesinlikle indirmenizi öneririm. GPT-4 desteği de bulunan bu uygulama sizin için fotoğraflar üretebilir ve soruları sorup size içerikler üretebilir.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Check Heart Rate Now

iPhone’un kamerasını kullanarak nabzınızı ölçebilen bir uygulamadır. iPhone kamera ve flaşı ile bu işlemi yaparken aynı zamanda geriye dönük de nabzınıza ait ölçümleri görebildiğinizi kullanımı basit bir uygulamadır.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

CPU-x

Uygulamanın kurulduğu iPhone donanımı ve sistem bilgilerini bu uygulama üzerinden rahatça sorgulayabilirsiniz. iPhone’unuzun donanımsal bilgilerine bu uygulama üzerinden rahatça erişebilirsiniz. Telefondaki işlemicinin ne kadarını kullanıyorsunuz, telefonunuz ne kadar süredir açık, işlemci testi ve renk doğruluk testi gibi bir çok testi bu uygulama üzerinden iPhone’a yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamanın araç takımlarını da çok faydalı bulabilirsiniz.

Bu uygulamayı Talip Reis önermemizi istedi. Bu sebepten dolayı bu uygulamaya bu listede yer veriyorum. Sizin de bu şekilde uygulama önerileriniz var ise aşağıda yorum satırında belirtmekten çekinmeyin.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Flightradar24

Göğe baktınız ve bir uçak gördünüz. Bu uçak nereden kalktı, nereye gidiyor ve ne marka model bir uçak bunu merak mı ettiniz? Flightradar24 isimli uygulamanın bir çok özelliği paralı olsa da ücretsiz bir şekilde havada dolanan ve pistten kalkmak üzere olan uçaklar hakkında bir çok bilgiyi elde edebilirsiniz.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sniffer

Sniffer isimli uygulama sayesinde Bluetooth üzerinden görülen cihazlara olan bağlantı şiddetini ölçebilirsiniz. Bu ölçüm sayesinde yakın çevrede olan cihazları rahatlıkla bulabilirsiniz. Çoğu zaman nerede olduğunu hatırlayamadığım cihazları bulmakta bu uygulamayı kullanıyorum.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Hue Disco

Evinizde Philips Hue lambalar varsa kesinlikle Hue Disco isimli uygulamayı idnirmenizi öneriyorum. Lambalarınızı kullanarak çok daha eğlenceli bir ortam bu uygulama sayesinde kurabilirsiniz.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Achoo

Bu uygulama aslında bir Safari eklentisi olarak çalışıyor. Safari üzerinden açmış olduğunuz web sayfaların HTML kodlarını görmek isterseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti sayesinde HTML kodlarını indirebilirsiniz ve paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda düzenleme modu ile birlikte sayfadaki HTML kodlarında anlık değişiklikler yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu değişiklikler siz sayfayı yenilediğinizde kaybolacaktır çünkü bu değişiklikler web sitenin size gönderilen ön yüz kodlarında sizin tarayıcınızda değişmektedir.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Lock Launcher

Bildiğiniz üzere her uygulamanın iPhone’da bulunan kilit ekranı için bir araç takımı yok. Lock Launcher sayesinde herhangi bir uygulamayı ya da web siteyi kilit ekranından hızlı bir şekilde açmak isterseniz Lock Launcher ile o uygulamanın araç takımını oluşturup kilit ekranına ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir